Proč lidé vstupují do sekt: Hledání úniku ve chvílích zoufalství

SEKTA z mého úhlu pohledu znamená nejtěžší kalibr SLEPÉ VÍRY, ba nebojím se označit tento fanatizmus ZASLEPENOSTÍ a několika krokovém zpátečnictví na cestě duchovního růstu.

Existuje spousta sekt a já je nehodlám rozepisovat a konkretizovat, jen chci poukázat na nebezpečí těchto skupin, které berou lidem svobodnou vůli smýšlení a rozhodování.
Poslední svobodné rozhodnutí (byť už ovlivněné nějaký tím „náborářem“) člověk učiní při vstupu do sekty….jakmile za ním zaklapnou ať už opravdové nebo pomyslné vrata těchto skupin….stává se ovladatelnou ovcí. První co udělá, tak se vzdá veškerého majetku, to je ještě to nejmenší zlo….a pak postupně odevzdává svou duši, svou svobodu.

Proč lidé vstupují do sekt?
Většinou je to o tom, že tito lidé jsou zoufalí z nějaké životní situace, či bolesti a stagnují…. a je jim pohodlnější, předat zodpovědnost za sebe, za své boly někomu jinému. Ten někdo …pak za ně v jejich „zájmu“ rozhoduje….a někdy jsou to tak ponižující rozhodnutí, že soudný člověk, který zná svou hodnotu, by na něco takového nepřistoupil. Oni by na to taky nepřistoupili, ale v době, kdy se nechali ovládnout, jim to přijde normální, a většinou to mají i nějak odůvodněné…většinou tak, že bůh to tak chce…že chce, aby prošli ještě větší bolestí než kdysi, kdy byli svobodní…protože utrpení, které jim přichystává každý den jejich „guru“ je očista, aby se mohli po smrti dostat do nebe….a nebo jistými praktikami… očišťují svoje karmy a činy, kterých se kdysi dopustili a nebo se na nich někdo dopustil. Nutno podotknout, že ve společenství převládají ženy… jako otrokyně…. zmanipulované bytosti….ale muži mezi nimi nejsou také výjimkou.

Jejich „guru“ bývá většinou muž, silná osobnost, skvělý řečník, psycholog a manipulátor, který dokáže svým přístupem a přesvědčivým slovem dobrovolně o své pravdě druhé přesvědčit…a často si bere do huby v zájmu dobra BOHA… On sám si žije jak paša….káže vodu pít a sám pije lahodné likéry… všichni manuálně dřou…on dře tím, že vymýšlí další hnusárny a zakrývá se za to, že zrovna mluví s bohem, který mu tyto nápady podstrkává…. Je docela v balíku… a když se přijde na jeho praktiky, které na ženách zkouší…. Není pro něj problém vzít dráhu za kopečky, protože své konto stihne přesunout do ciziny, kam unikne….a po čase i tam začne nahánět opuštěné, nešťastné lidičky….kterými se obklopí.
Nic se neděje náhodou… ani to, když se někdo nechá zfanatizovat a vstoupí do sekty…ani jejich blízkých, kterých se to dotýká a bolí je, že jejich drahé dcery, matky atd…. nechali svou duši a srdce někomu takovému, kdo je ovládá jak loutkovou panenku. Pro všechny je to zkouška, kterou si tam nahoře, kdysi ….než se narodili sem do světa techniky a jiných vymožeností nachystali.

Možná už kdysi se ocitli jako ovce ve slepé víře… a teď mají tuto zkoušku zvládnout tak, aby se ze slepoty svou silou vůle a „zdravého rozumu“ vymanili… ale je to těžký úkol a málokomu se to povede.

Vím, že si tento článek nečte někdo, kdo se v nějaké sektě ocitl a je v ní…. protože tito lidé jsou od světa odstřihli, ale možná si ho čte někdo, kdo má v úmyslu zmizet do nějaké komunity, nebo se z ní vymanil a nebo tam někoho blízkého má…. Ať je to ten či onen… kdo čte tyto řádky… je mým přáním ať v něm probudí tyto řádky touhu převzít odpovědnost za všechno co se kolem něj děje na sebe. Ať v něm probudí sílu žít a hledat své pravdy, které ho budou oslovovat a nebude slepě věřit někomu …jen pro to, jak vypadá a nebo jak hezky maže medík kolem držtičky a slibuje nesplnitelné.

Všímejte si s kým mluvíte a také toho, jaký je jeho vnitřní záměr… zda jde jen o manipulátorství…nebo svou pomocnou ruku vám podává jen pod záminkou další ulapené ovečky…. A nebo jestli je to opravdu člověk, který má čisté úmysly a chce vám ukázat cestu, kudy byste měli jít…. Bez nátlaku, bez falše , s otevřeným srdcem na dlani….člověk, který vám chce opravdově pomoc, vás nebude přesvědčovat o své pravdě, nebude se vám vnucovat… on vám pravdu nabídne a nechá vás zrát.

S láskou pro vás, jsem si dovolila na toto téma zafilozofovat…přestože, vím, že všechno napsáno nebylo…ale ta podstatná myšlenka se mi snad podařila…varovat vás před sektami, kterých je čím dál víc…

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account