Nevěra je ošklivá zkušenost pro každého, kdo ji zažil či zažívá. Existuje však na ni nějaká rada či osvědčený recept, jak ji vyřešit,když už se stane?  Z médií, časopisů a od kamarádek se člověk dozví různé rady,k těm nějčastějším, které se dají okopírovat z každé učebnice patří tyto:
1) Hlavně nic nevyčítat, 2) Nerozčilovat se, 3) Odpustit, 4) Čekat jak se co vyvine a pokud možno fungovat normálně v běžném režimu,
5) Projevovat svou lásku dál, 6) Nedělat ukvapené závěry, 7) Jde o děti, tak to raději strpět, 8) Možná měl/měla k nevěře důvod, tak na sobě zapracujte! 8) Hlavně se hned nerozváděť 9) Jde jen o poblouznění, tak si to nechte líbit, 10) Věnujte se sobě!
Ano, toto jsou časté rady a poučky,  které snad na každého někdy vyskočily. Ne že by na nich bylo něco špatného, ale v zásadě je špatné to, že každá takováto rada, není vůbec drahá! Pasuje se totiž na každého a do každé situace a to je špatně, jelikož každá nevěra je jiná,v jiném kontextu,  z různé příčinny, s jiným partnerem, v jiném čase, místě, je prostě individuální, a proto se nedá dobrá rada takto naprogramovat. Můžete být hodní roky a právě proto, se Vám to třeba stalo. Někdy partner hledá prostě naopak změnu či mu imponuje,když scénu uděláte! Jediné co funguje při nevěře je, když svou situaci proberete s odborníkem či koučem,který Vás může dobře,nebo také špatně nasměřovat, ale rozhodnutí ohledně nevěry a to zda odpustíte a zůstanete, nebo zda odpustíte a odejdete, či zda odejdete a neodpustíte je jen na vás! 
Každopádně není dobré se nechat zvyklat názory, které se pasují na každou situaci. Někdo se trápí roky a roky odpouští a je využíván partnerem, někdo za tím vším udělá rázný konec a stačí jedna nevěra a je konec bez diskuze. Ono když ten kdo podváděl byl s jinou či s jiným,  kde jste v tu chvíli byla/ byl pro něj vy? Nakupoval/a jste? Staral/a se o děti? Pečoval/a o nemocnou maminku? Vařil/a večeři? Mohla bych pokračovat dále… Je to snad něco méněcenného? No není, ale jedna věc je jistá, když je Vám někdo nevěrný,  tak pro něj v ten moment a možná častokrát méněcenní jste, jelikož si Vás neváží a často Vám lže. 
Je sice dobré se neunáhlovat, ale rohodně není dobré se nechat využívat, nebo to trpět,protože se bojíte, jak to bude pak.
Jediným,kdo je expertem na to,jak se s nevěrou vypořádat jste vy samotní! Váš instinkt a vaše prvotní pohnutky, Vám napoví, co je potřeba. Proto se nenechte zvyklat radami odborníků, kteří Vám radí od stolu…. a pamatujte si, jediné dobré nasměřování je to,  za které si zaplatíte.
Kouč a nebo terapeut, ke kterému totiž půjdete jen jednou, Vám mnohdy řeknete to, co bolí, ale co Vám pomůže se rozhodnout. 
Takže neokrádejme se o čas s někým,kdo si nás nezaslouží! 
Savarena
Koučka a lektorka pilates
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account