Rána pro Vaše sebevědomí?
Zde je pár tipů, jak se s tím vyrovnat a „vytřískat“ z neúspěchu co nejvíc.

    NEBERTE NEÚSPĚCH JAKO VAŠE OSOBNÍ SELHÁNÍ

To, že si Vás nevybrali ještě neznamená, že jste selhali. Možná byla konkurence v něčem silnější, s delší nebo relevantnější praxí či lepší znalostí dané oblasti. Nebo prostě jen někdo hodnotitelům „víc sedl“ lidsky, což Vy ničím neovlivníte. Důležité je se nenechat odradit a srazit případnými neúspěchy a uvědomit si, že i Vy máte své kvality a hodnotu, které dokážete zúročit.

    LZE NĚJAK „VYLADIT“ VÁŠ ŽIVOTOPIS?

Využijte odmítnutí jako příležitost k revizi Vašeho životopisu. Obsahuje relevantní informace pro pozice, na které se ucházíte? Je přehledný a obsahuje všechny Vaše dovednosti, ale zároveň nepřehání? Zkuste se podívat na svůj životopis z jiného úhlu, přepracovat ho a upravit, aby byl atraktivní. Inspirovat se můžete v mém e-Booku nebo mě přímo kontaktovat, poradím Vám co změnit.

    BYLI JSTE DOSTATEČNĚ PŘIPRAVENI?

Abyste z neúspěchu „vytřískali“ co nejvíc pro sebe, je důležité si upřímně přiznat, zda jste byli dostatečně připraveni. Připravili jste se na případné možné dotazy? Na jaké dotazy jste mohli odpovědět jinak a lépe? V čem jste tápali? Pokud možno, po příchodu z pohovoru si zapište tyto dojmy, či otázky, které Vám daly zabrat. V případě neúspěchu toho využijte a připravte se teď lépe. Pokud chcete vědět, kde možná děláte chybu nebo na jaké dotazy se lze připravit, můžeme se na to společně zaměřit, stačí mě kontaktovat.

    POUČTE SE. ZAMĚŘTE SE NA PRÁCI SE SVÝMI SLABÝMI STRÁNKAMI

Ukázalo se, že máte nějaké slabé stránky, které Vám možná brání v získání práce či Vás vyřadí z výběrových řízení? Jste k sobě opravdu upřímní a dokážete si přiznat své slabiny? Prvním krokem k úspěchu je si tyto slabé stránky plně uvědomit a nesnažit se je skrývat či vytěsnit z hlavy. Pracujte s nimi. Ukázalo se, že Vaše slabá stránka je komunikace či zvládání stresových situací? Zaměřte se na to, trénujte, přihlašte se na nějaký workshop či kurz.

    BUĎTE POZITIVNÍ

Nejdůležitější je však neztrácet hlavu při neúspěchu a zůstávat pozitivní. Zužitkujte neúspěch jako velkou zkušenost, ze které se pokuste odnést co nejvíce. Netrestejte se, ale pracujte na tom, co lze zlepšit či udělat jinak. Usmějte se na sebe a zopakujte si, v čem jste dobří a co dokážete nabídnout firmám právě Vy.


Pokud máte pocit, že už nevíte kudy kam a potřebujete pomoct, nedaří se Vám práci najít, či nezvládáte dílčí neúspěchy, obraťte se na mě. Ráda Vám pomůžu.