“Nestíhám!”, “Přebíhám na další schůzku, mám minutu, co potřebuješ?”, “Ozvu se v příštím týdnu, to by mělo být klidněji, teď toho máme nad hlavu.” Podobných reakcí slýcháme snad čím dál tím častěji. Jak to, že lidé nestíhají, že jim nestačí vyměřený čas 24 hodin denně? Mají skutečně tolik práce nebo …?

Nic na plat, taky jsme to tak měli. Zavalení prací, úkoly, požadavky a končívali jsme pozdě večer každý den, protože ještě “musíme tohle” a do zítra “za každou cenu musíme odeslat tamto.” Dneska už ne. Nestálo to za to. Věčně unavení, upracovaní a bez času na to, co anebo koho máme opravdu rádi. Rozhodli jsme se, že svůj přístup k práci změníme a teď máme čas na to, co je pro nás důležité. Když nám tedy zavoláte (a nezastihnete nás na obchodní schůzce) máme čas se vám věnovat. Co jsme změnili?

NE. Jedním z klíčů k úspěchu je umění říct “ne”. A to třeba i skvělému nápadu nebo celému projektu. Už jsme se vyléčili ze strachu, že když tenhle projekt neuděláme my, udělá ho někdo jiný a my přijdeme o ty peníze, které z toho mohou být. “Ale co když zrovna tenhle projekt bude obrovský úspěch?” ptáte se. Odpovídáme, “pokud je to součástí vaší vize a chcete se tomu věnovat dlouhodobě, potom to má smysl, pokud na tom jen chcete vydělat, stejně to nebude to pravé ořechové a necháte toho.” 

Asistentka. Máme službu nej Asistentka a sami máme svou asistentku, která za nás dělá vše, co nás zdržuje a ji přitom baví. Takto ušetříme cenných šedesát hodin měsíčně tím, že za nás spoustu aktivit udělá ona. Náš čas pro důležité věci a soukromý život je mnohem cennější než peníze, které za špičkovou práci naší asistentce zaplatíme. Šedesát hodin měsíčně je 720 hodin ročně a to je přesně 30 dní ušetřeného času!

Odpočívat. Práci v režimu 16+/7 už máme dávno za sebou. Jestli chceme mít čas a hlavně energii dělat činnosti kvalitně a pořádně, je nutné naučit se odpočívat. Nám například pomohlo odstěhovat se na venkov, do města jezdit jen občas a věnovat se zvelebování zahrady, odpočinku na sluníčku a klidně sekání trávy.

Strategie vs. Operativa. Na každý měsíc si děláme plán strategických kroků, které chceme podniknout na cestě kupředu. Je to papír velikosti A3, kde máme napsané dílčí kroky velkých projektů, které chceme v daném měsíci zvládnout. Protože je máme na očích, věnujeme se podstatnou část pracovního zapojení právě strategickým věcem. Operativě se nevyhneme, to nejde (i když podstatnou část zvládá asistentka, nemůže dělat všechno). Na druhou stranu věnujeme energii právě strategickým krokům, takže se pořád posouváme kupředu.

Rozumíme tomu, že ne pro každého je venkov a že ne každý umí pracovat s asistentkou. Naučit vás práci s asistentkou a delegaci umíme. Nicméně vše stojí a padá na vašem rozhodnutí. Dnes už nepracujeme 16 hodin denně. Ani 10 hodin a mnohdy ani oněch 8 hodin, jako je zvykem v pracovním poměru. Rozhodli jsme se dělat správné kroky ve správný čas. Když s námi chcete spolupracovat, stačí zavolat a my se vám budeme věnovat brzy. Jste pro nás důležitější než práce pro práci a přetvářka, že jsme hrozně “byzy” a “nestíháme”. Stíháme, děláme to, co je podstatné a skvěle se tím bavíme. Přidáte se?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account