Při nedělním přemýšlení s šálkem kávy v dlaních
nad dalším článkem, hledání inspirace, čtení si vašich článků, blogů mi prochází hlavou spousty myšlenek. Nejvíce kavárna. Už teď se na ni neuvěřitelně těším. Neustále přemýšlím, jak by vypadala a čím by byla originální. A prázdniny pomalu končí a nastává nová část života, což je z mé strany nástup na vysokou školu. 
 
Během neplánovaném i plánovaném výletu do Zlína a Prahy jsem si uvědomila, jakou cestou bych chtěla jít, čím bych se chtěla zabývat, jakým člověkem se chci stát. Potkala jsem jednoho člověka, který mi o tom vyprávěl a dokázal to přirovnat k jednomu seriálu. Krom tohoto člověka, mne k tomu přivedl ještě jeden, který mi otevřel oči a dívám se na svět úplně jiným způsobem. A teď chci v tom pokračovat dál. Cítím se tak lépe, jsem uvolněnější, vyrovnanější. 

 

V Zlínské ZOO se nachází jedna zahrada jménem Mus-hin. 

 

,,Vše dohromady navozuje dojem suché kamenné horské zahrady. A co se vlastně skrývá za názvem Mu-Shin? Doslovný preklad znamená ,,,bez myšlenky” či ,,mimo mysl”. Aby zákazníci zapomněli na starosti všedních dní, dokázali si odpočinout, pocítili harmonii a ještě třeba načerpali pozitivní energii.”
Díky tomuto vysvětlení a pojetí Japonské zahrady jsem si uvědomila, jakým člověkem chci být. Ale ještě více mi pomohl jeden znak, který se v zahradě nacházel. Yin Yang.Tím, že jsem se postavila do bílé části a ta “osoba” do černé, mi došlo, že dobro bez zla neexistuje a ani zlo bez dobra. Že každý máme černou i bílou stránku. Že každý jsme dobří i zlí. Japonská zahrada mi opravdu našla klid v duši, jak se říká. Cítila jsem se odpočatá, uvolněná. Mohla bych tam sedět hodiny. Už jen proto, jak nádherná příroda v této zahradě byla. Krom toho bonsaje miluju už od dětství, vždy se mi líbily, ale netroufla jsem si je pěstovat. Třeba se k tomu nějakým způsobem v poslední době dostanu, kdo ví.

 

 

Uvědomila jsem si své chyby, které chci napravit. Bude to těžké, protože je mám v povaze. A i když mne lidi okolo mě mají rádi takovou, jaká jsem, nejsem se sebou spokojená. Ne v některých věcech. Chci začít uvažovat z jiného pohledu, nereagovat přehnaně na zbytečné maličkosti. Nevnímat nedůležité, ale vnímat důležité. Chci se začít věnovat této práci, koníčku a zájmu ještě více, protože mě to baví. Naplňují mne vaše reakce, podpora a souhlasy s mými názory i cíli. Chci se věnovat něčemu, co mě baví, najít si práci tam, kde mě to baví, konečně už nastoupit na vysokou školu a začít pracovat na projektu, o kterém jsem psala článek. 
Už tím, že se učím říkat ne a cvičit pevnou vůli, jsem začala velký krok. 
Učím se vnímat tady a teď, neřešit minulost, ani budoucnost. Chci se naučit “neskutečné” morálky, chovat se rozumně ve všech ohledech.
 

,,Reaguj rozumně i na nerozumné jednání.”
 
„Správné jednání přinese štěstí, špatné přinese smutek“. 


Vee
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account