MINISERIÁL – 4.díl
www.SkolaPetiPrvku.cz
Rozhodli jsme se, že pro vás připravíme takový miniseriál krátkých příspěvků spojených s čínskou metafyzikou. Věříme, že vám to některé věci ujasní, něco se dozvíte a možná zažijete pár AHA momentů.
A pokud se vám bude líbit, bude nám ctí, když ho budete sdílet dál. Těšíme se na vaše komentáře.
POZOR… jenom na vysvětlenou… jedná se o Nový rok podle LUNÁRNÍHO kalendáře, který je občanský. Pro astrologii a horoskopy, předzvěsti a výběr dat se používá SOLÁRNÍ kalendář, kde nový rok začal 3.2. ve 22:30 našeho času.
16.2.18 – Čínský Nový rok
První den čínského nového roku je podle lunárního kalendáře také prvním jarním dnem. Oslavy tohoto dne oficiálně začínají půlnocí (hned po společné rodinné večeři) výstřely petard a ohňostrojů, které mají zahnat zlé duchy. Ráno si členové rodiny vzájemně předají Bainain (zvyk, kdy se “platí za návštěvu”) – zejména starším a seniorům v širší rodině.
A protože je to den oslav, pak se odkládá všechna práce, zejména na nových projektech, a všichni tráví čas se svoji rodinnou. Z pohledu zdraví to většinou znamená dbát více na stravu a potřebu vyhnout se přejídání, což může být dobrá rada vzhledem ke společnému hodování předchozího večera.
Pro některé čínské rodiny je obvyklé dodržovat první den čínského nového roku vegetariánskou dietu jako výraz úcty dne narození Bodhisattva Maitreya. Vegetariánská dieta může být skvělý způsob detoxu a čištění těla po těžkém hodování předchozího dne. Hazardní hry a sázení jsou na Nový rok populární, ale na místě je zdrženlivost, aby se člověk nenechal příliš unést. Konec konců nechcete zahájit nový rok velkou ztrátou.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account