Bůh tvořil nejdříve náš svět, zvířata, rostliny a nakonec člověka. Malé zhmotnění své podoby. A v každém z nás je jeho kousek. Dříve lidé uměli více užívat všechny své božské vlastnosti, jenže pod nánosem dějin jsme je tak trochu zapomněli. Pojďme společně najít energii tvoření, kterou v sobě má každý z nás a naučme se jí správně použít. Nedávno mě zaujala jedna studie. Která mluvila o to, že pokud by člověk měl stroj, který by mu dokázal vyrobit cokoliv by si vzpomněl (něco jako prsten od Arabely). Chtěl by jídlo… měl by ho. Chtěl by Ferrari…. Měl by ho. Chtěl by nové boty… šup hotovo. Tak podle studie by toto člověka bavilo zhruba půl roku… půl roku by se přežíral, jezdil sporťákem a válel se doma. Pak by mu to ale nedalo… do půl roku by seděl u sebe v garáži a začal něco tvořit. A já se tomu ani nedivím. Moje náramky vznikly původně také z touhy začít tvořit ve hmotě. Dlouhá léta totiž byl můj výsledný produkt práce papír, číslovky a dobrý pocit, ze spokojených klientů. Ten pocit, když tvoříte, jste vedeni intuicí. Zkoušíte různé kombinace, mazlíte se s tím, co vytvoříte… to je něco jedinečného… a hlavně, když vytvoříte něco, co lidem pomáhá. Toto je energie tvůrce správně využitá a směřovaná  – tvořit s láskou to, co dělá radost a ostatním pomáhá. U některých lidí ovšem již pozoruji až zvrhlou touhu tvořit a vytvořit lepší věci než bůh. Geneticky upravují potraviny, zvířata…. Přírodní krásné celky mění na monokulturu.. atd.  tam už je bohužel energie tvorby mimo.
Jak poznáte, že tvoříte správně?
To co tvoříte, byste mohli dělat hodiny a hodiny. Nevnímáte při své tvorbě čas. Cítíte během tvorby hřejivý pocit v oblasti srdce a nadšení. Najednou máte pocit, že svět je krásným místem. Užíváte si svobodu tvorby, to že není nikde přesně předepsáno, co má vzniknout. Ke každému vyrobenému kousku máte vztah a za každým stojí myšlenka, vize, příběh.
Proč ráda nakupuji od tvůrců?
Já celkově ráda nakupuji od českých výrobců. Myslím si, že lokální trh by se měl vždy podporovat věcí, než velké nadnárodní společnosti. Je mi jasné, že v případě nového auta, už e tato situace hodně komplikovaná. Ale například jídlo se snažím nakupovat lokálně… nevidím důvod, proč by jablka, která mám v lednici, měla procestovat svět více než já za celý život. Když to jen trochu jde, tak i oblečení si ráda kupuji od českých tvůrců. Ty věci jsou kvalitnější než to co koupím v obchodě a i to oblečení má úplně jinou energii. I do oblečení se vám propisuje energie tvůrce. Jestli ho šije s láskou a pečlivostí maminka od dvou dětí, které má radost, že díky své tvorbě jim může zaplatit kroužky. Nebo jestli to v děsných podmínkách je vytvořeno z recyklovaného oblečení a plastových flašek v Číně lidmi, kteří si nemůžou pomálu odskočit ani na záchod a dostanou za svou práci pár dolarů.
A co tvoříte vy? Nebo jaké české výrobky rádi nakupujete?
Petra
www.energyplaces.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account