Cesta Kineziologií: Jak emoční bloky ovlivňují naše zdraví

Kineziologie se týká studia svalů a pohybů těla (název je odvozen z řeckého kinesis – pohyb). Cílem kineziologie je udržování rovnovážného zdravotního stavu pomocí svalů lidského těla. Metoda je založena na poznatku, že svaly lidského těla mají vztah k jednotlivým orgánům, zažívacímu ústrojí, žlázám, kostem a krevnímu oběhu. Pokud jsou v dobré kondici svaly, je i tělo v pořádku.
Terapeut nejprve posoudí celkový stav těla podle reakce svalů na jemný tlak rukou při vyšetření. Jednotlivé svaly reagují na negativní informace oslabením, nebo naopak napnutím svalu. Díky kineziologii lze však napravit více než poraněné svaly.

Má první zkušenost
K mé zkušenosti mě přivedl můj mladší syn. Měl tehdy velké emoční bloky, které se promítly rovněž ve škole, kdy školní zařízení bylo jedním z příčin. V té době jsme navštívili i neurologii kvůli opakujícím se bolestem hlavy. Dostala jsem kontakt na paní Švecovou, která se zabývá kineziologií.  Přivítala mě sympatická a tichounká bruneta. Když jsem však řekla, co trápí synka, tak mi řekla, že je potřeba léčit prostřednictvím mě. Že syn přebírá moje nevyřešené a nezpracované situace a záležitosti. Udělala mi bylinkový čaj a pomalu jsme se pustily do práce. Bylo až neuvěřitelné co všechno byla schopna dle projevů a reakcí mého těla odkrýt. A pro mě to bylo velmi emočně náročné. Ale více méně po prvním sezení, které trvalo asi hodinu a půl se podařilo odkrýt a začít čistit více jak třicetiletou zátěž. Bolest nad ztrátou blízké osoby. Odcházela jsem ubrečená jak želva. Po příchodu domů jsem nejednou zvracela a následně jsem probrečela tři dny. Je neskutečné co všechno neseme s druhými. Takže pozor na tvrzení typu „to si odneseš“. V rámci zájmu pomoci synkovi jsme navštívily také pedagogickopsychologickou poradnu, kde nám naše skvělá paní Sychrová doporučila dětskou psycholožku paní Tempírovou. Přes několik pokusů jsme paní navštívily. Syn se setkání totiž bránil, protože nevěděl co ho čeká. Nakonec přece jsme se objevily v tajemné komůrce Harryho Pottera….jak jsme se synem ordinaci pojmenovaly, protože paní měla průchozí dveře zadělané pojízdnou knihovnou. Pro mě bylo jako pro matku velmi těžké pak slyšet, když dle výsledků testů měl syn číst, co se v něm odehrává.

Další setkání
Jsem absolvovala sama. Zase jsme pracovaly na odstranění zátěží, ale také zjištění různých příčin daných problémů. Opět pracovaly emoce, opět se dostavil pláč a zvracení. Ale docházelo k posunu, jak v léčení tak v mém osobním růstu. Přes mě jsme odhalily i to, proč se druhý syn zastavil na nějaké období v růstu, byť dle grafů a tabulek by měl být daleko vyšší.

S čím jsme pracovaly

  • především představivost
  • práce očí – nejprve jsme se díky pohledům a pohybům zavřených očí naladily na hladinu Alfa, což je frekvence v rozpětí 7 – 14 Hz, v tomto stavu jsme každý den, když se probouzíme, soustředíme nebo usínáme. A snad nebo právě díky tomu jsem byla schopna vnímat obrazy, které se mi vytvářely v hlavě, bylo to velmi živé. I po letech jsem schopna si je barvitě vybavit
  • proces ponechání a vrácení – kdy jsem osobám vracela co není mé a brala zpět co mně patří
  • ukončení energetických vazeb – úžasná metoda, se kterou často pracuji a hlavně je zaručeně funkční
  • ve finální fázi aktivace čaker, orgánů, harmonizace aury

Znova jsem se narodila
Znova jsem si měla projít svým narozením. Bylo to zajímavé, když se nenuceně pouštíte do toho jak to vidíte vy. Pokud víte jaký byl váš porod, ve smyslu jak probíhal, jsou tyto informace nesmírně cenné. Protože se s tím dá v budoucnu velmi dobře pracovat. Já je bohužel nemám, ale z toho co jsem vnímala tehdy na sezení tak se mi jen tak na tento svět nechtělo, cítila jsem velkou potřebu ochrany.
Např. pokud je váš porod vyvolán a přitom dle všeho je vaše dítě v pořádku, se může i v jeho životě promítnout tak, že na dané situace není dostatečně zralé, nebo, pokud je vstup dítěte na tento svět jaksi uspíšen – porodní sestra vám prostě předloktími zatlačí na břicho, takový jedinec se může cítit nesvůj v situacích, kdy je doslova pod tlakem….

Jak to celé hodnotím?
Velmi kladně a pozitivně i přesto, že to bylo psychicky náročné. Tuto cestu, tento způsob léčby jen doporučuji. Pracujete na sobě, uzdravujete sebe a tím i ostatní.

S láskou Meli

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account