Nějakou dobu jsem váhala, jestli to téma nakousnout. Ale pak jsem si řekla, že je to vlastně důležité, protože se nám tohle stává nejčastěji od těch nejbližších. Od těch to totiž vždy nejvíc bolí, protože oni ví, jak “tnout do živého” – tedy co mají říct, aby nás doopravdy zranili…
 
Když se takto cítíme kvůli cizím a nebo vzdálenějším vztahům (třeba kolegové nebo společníci v práci), tak se s tím sice vyrovnáme snáz, ale přesto si to často dál v sobě nosíme. Jen to šoupnem někam dál do sebe a tam to zavřeme za pomyslné dveře 13. komnaty.
 

Vážně si myslíte, že takto dál můžete žít?
Jak hluboký je Váš pohár trpělivosti? Kolik ještě místa pro takové dveře v sobě máte? A vážně chcete prožívat ty stejné pocity bezmoci a ponížení stále a stále dokola a to s každou vzpomínkou na danou situaci?… To snad ne!?!? Víte, jak moc si tím škodíte?? Možná ani netušíte, jak moc! Tak co s tím?

Vypořádejte se s minulostí jednou provždy – síla v odpuštění, které se provede správně, je naprosto neskutečná a jestli s tím potřebujete pomoc, tak se podívejte do mého e-booku 7 Úkolů pro Váš nový začátek. Na to tu je.
Nezapomínejte na to, že všechen ten slovní jed se Vás netýká!!! – Myslíte si, že to bylo cíleně pro Vás? Na to zapomeňte! Takhle se chová jen vnitřně zraněný a ublížený člověk. A to, že se tak někdy v minulosti cítil a nese si to břímě a zranění dál sebou, není Vaše věc. Vy se musíte vyrovnat se svými starostmi a trápeními a on se svými. Představte si ho jako zraněné zvíře v rohu. To taky zaútočí, když neví kudy kam. Vám by toho druhého mělo být vlastně líto, protože je tak slabý, že dokáže už jen kopat kolem sebe. Proto nepřebírejte zodpovědnost za jeho život, činy ani slova na sebe! Nemáte to zapotřebí. Zodpovědnost máte jen sami za sebe! A to, že se Vás něčím dotknul berte jako znamení, že to je část Vaší osobnosti, na které je potřeba zapracovat. Na druhou se stranu se Vás to nedotklo jen tak. 🙂
S takovými lidmi nemáte dál co řešit, tak se nestavte do role oběti (více o roli oběti se těšte v příštím článku) a jděte pro svou svobodu klidně do konfliktu. Co můžete ztratit? Jeho nebo ji?? Toho člověka, co si Vás neváží?? A co se asi tak stane?? 😀 Bude Vám přece líp. 😀 Snažte se neobklopovat lidmi, jako jsou tihle a když už musíte, naučte se mít v sobě štít, protože se Vás to netýká (bod 2.).

 

Jak si postavit štít
Tady sáhnu pro odpověď k jednoduché lidské psychologii. Když na Vás někdo řve a nebo je na Vás jinak hnusný, nestavte se k němu nikdy čelem ani zády. Vždy jen bokem. Je dávno dokázáno, že zmírníte jeho hněv, útok a urážky. Jako by kolem Vás proudily a nedostáváte je přímo a natvrdo. Nemusíte se na něho ani dívat. V mysli si také můžete vytvořit energetický štít a představit si, že na Vás nic z toho nedopadá. A jestli to stále cítíte, tak se snažte ten štít zvětšit. Naše mysl je nástroj neuvěřitelných možností, tak ho, prosím Vás, už konečně začněte využívat!

“Žijete tak, jak myslíte.”

 
Jestli si budete myslet, že žijete dobře, budete si žít dobře, jestli ne, pak ne… Chápete to? Je to jen a jen o vnímání našeho světa, jak si myslíme, že se nám daří. A i z toho důvodu je štěstí pro každého něco jiného. Ale to byla jen malá připomínka toho, co to tady spolu vlastně všechno děláme. 🙂
 

Na každé prasátko už se vaří voda

Nebojte se toho, co říkají ostatní. Není to Vaše věc, ani Vaše zranění. A jestli z Vás někdo třeba udělal blbce a ponížil Vás. buďte si jistí, že už se vaří voda. Ona je totiž karma zcela zdarma. A dožene každého. Každý poctivý člověk je totiž z dlouhodobého hlediska chytrý. To nám dokazují životní zákony. A je to pravda. Vy, jako hodní a poctiví lidé s charakterem vždy budete mít skvělou rodinu, úžasné přátelé a spokojený život. Vždy!
Co bude mít ten druhý? Copak se dá žít s neustálým ohlížením přes rameno? A jestli to nedělá, tak pak dostane “nečekaně” pěknou ránu, protože je hlupák. 🙂 Dává Vám to smysl?
 
Pořád dnes platí, že je důležité, abyste žili slušný život. A ten, kdo to nepochopí, ať se se svými následky vyrovnává sám. U toho přece vůbec nemusíte být. 🙂 A tak se usmějte, pracujte sami na sobě a zapomeňte na nějaké ponížení nebo bezmoc, kterou jste cítili vůči nějakému cizímu jednání. I kdybyste teď měli sklopit krovky a nechat si to líbit, vždy z toho vyjdete jako vítěz.

“Čas to ukáže.” 🙂

 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account