Přátelé, nikdy jsme neměli příležitost žít tak jak žijeme právě v těchto dnech. Pro mnohé je to opravdový dar a pro jiné peklo. Cítím hluboký soucit se všemi lidmi, kteří nyní prožívají své velké zkoušky. Držte se! Byť vás všechny neznám a nejsem fyzicky s vámi, věřte mi, že váš strach, panika, bolest a ztráty se mě hluboce dotýkají. Zároveň cítím velkou radost z toho, že naopak mnozí z nás se konečně zastavili a jsou spolu, cítí se, dýchají společně, tvoří nové hodnoty a fungování v tomto světě. Je to všechno, tak moc důležité a potřebné!
Náš svět se nyní nachází ve velké transformaci. Tak dlouho jsme si ji přáli, tak dlouho jsme po ní volali. A teď ji tu máme. Přišla však v podobě, kterou z nás nikdo nečekal. A je potřeba mít k celé záležitosti respekt a zároveň se v ní neztratit. Dlouhé roky jsme žili v nerovnováze na mnoha úrovních a právě v těchto dnech máme možnost svoji rovnováhu znovu najít. A to se nestane jiným způsobem, než když se skutečně zastavíme a v tichu budeme vnímat sebe sami, naše těla, naše srdce. Kontemplovat svoje životy a svoje vztahy. Otvírat svá srdce ještě do hlubších rovin a dávat vědomou pozornost našim tělům a rozhodnutím, které každou minutu našeho bytí děláme.
Neopomíjejme v těchto dnech zodpovědnost, kterou každý máme a je velmi důležitá. Neignorujme opatření o kterých víme, že jsou tu pro naše dobro. Nestavme se do role chytrých a chytřejších. Na naše egoistické vrstvy není nyní prostor. Otevírá se tu pro nás ohromný prostor lidské spolupráce a jednoty. Využijme toho. Vždyť po ničem jiném v hloubi duše každý z nás jistě přirozeně touží.
Nevědomými způsoby jsme žili až doposud a teď máme velkou příležitost vyrůst. Věřím, že Koronavirus nás může jako lidstvo posílit, když na jeho přítomnost budeme reagovat tím nejlepším způsobem, kterým každý z nás vědomě umí. Někteří pomáháte nakaženým, druzí zajišťujete fungování státu, další hlídají naše hranice, jiní se staráte o ty, kteří jsou v panice a strachu, jiní se modlíte nebo meditujete a nebo sedíte v obchodech, aby jsem si mohli zajistit obživu. Jiní se konečně máte možnost věnovat sobě nebo svým dětem, partnerům, zvířatům nebo zahrádkám. A to je potřeba vidět! Vidět nás jako celek, který spolupracuje.
Celek, který dostal příležitost zastavit se, zamyslet se a změnit své staré zajeté a hlavně nezdravé návyky. Většina z nás nyní má čas. Čas na který se mnoho z nás dlouhé roky vymlouvalo, že není, že ho nemá. Čas, který tu byl vždy jne my ho nevnímali, neboť jsme se jako křečci točili ve svých kolečkách.
Nezapomínejte, že i když je mnoho z nás nyní doma stále jsme jedno. Jedno co je na sobě vzájemně závislé, aby jsme v naší zemi mohli znovu nastolit dobré životní podmínky k životu a přežití. A tak se zůstaňte chvíli zavření ve svých domovech se svými nejbližšími, ale nezavírejte se ve svých srdcích. tyto dveře nechte prosím otevřené nejen pro sebe a své blízké, ale i pro lidi okolo vás. Může se to zdá být jako hloupost opak je však pravdou.
Nezapomeňte si také v těchto dnech položit otázku, co vám celá tato situace o vás odhaluje a jen to pozorujte. Meditujte často a zůstávejte ve svém vnitřním tichu. Hledejte víru a naději. Otvírejte svá srdce ještě více. Věřím, že tato situace přináší i mnoho dobrého, které nejsme ještě schopni vidět, protože nás čeká ještě cesta. Ale věřím, že to tentokrát už nepoděláme, že jsem nyní ve spojení s životem a lidmi kolem nás, tak jako nikdy předtím.A že všichni děláme vše, jak nejlépe umíme pro dobro nás všech.
Jednou budeme na tuto událost vzpomínat s hlubším pochopením a věřím, že i s velkou vděčností. Byť v tuto chvíli mnozí prožívají bolestivé a náročné chvíle.
Máme to teď v rukou my všichni.????????????
Zůstaňme v důvěře v sami sebe, v život a v to co se děje i když je celá situace nová a děsivá. Nezapomeňte, že ve svém srdci se máte vždy na koho obrátit, že tam nejste sami. Stačí se jen ztišit a rozpomenout se. Čeká tam na nás všechny….????
Bude zase dobře! Jen tím potřebujeme projít a najít v sobě nový způsob, jak dál chceme a budeme žít.
S láskou a úctou k vám všem a k vašim momentální životním příběhům a situacím.????????????
Opatrujte se a buďte zdrávi!
 
 
 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account