Nyní přichází jaro a proto je velmi vhodná doba pro velmi základní rituál a tím je úklid. Klasický jarní úklid lze pojmou i jako nástroj hojnosti a třeba vás to bude i víc bavit.
Vážně to je základ. Pokud nové, dobré věci (peníze, partner, nové nabídky a možnosti apod.) nemají prostor, nemohou k vám přijít. Sama jsem dlouhá léta vnímala úklid jako nepříjemnou nutnost a rutinní úklid tak stále vnímám. Úklid je však možno pojmout jako očistný prostředek a nástroj k udělání si místa pro to, co chceme.
Kdysi jsem si přečetla zhruba toto (bohužel už nevím kde, asi někde po internetu) a velmi mě to inspirovalo. Byl to pro mě doslova AHA moment.
 

“Veškerý nepořádek a chaos přestavuje chaos v našich životech, věci které nám neslouží a rozbité předměty zastupují nefunkční modely chování a myšlení, věci na kterých bezdůvodně lpíme, stojí za to, na čem zbytečně lpíme. Předměty od lidí, které nemáme v oblibě nám danou osobu neustále připomínají. Vážně si chcete strouhat sýr na struhadle od nepříjemné tety a tímto si doslova otravovat život? Věci, které nechcete dát pryč, protože by se jednoho dne mohly hodit zase uchováváte, protože podvědomě počítáte s nedostatkem. Je to ten signál, který chcete vysílat?”

 
Osvoboďte svůj prostor a osvoboďte sebe! Podívejte se na věci kolem vás jinýma očima. Co ty věci reprezentují: hojnost nebo nedostatek?
Proč myslíte, že čarodějky létají na koštěti? Staňte se čarodějem s koštětem a vymeťte pavučiny a tmavé kouty, energicky vymeťte zlořád ze svého života.:)
Teprve do vyčištěného prostoru má smysl umisťovat symboly a jiné pomocníčky k přivábení hojnosti. Ale o tom zas někdy příště.
 
27dní 27 věcí
Možná se vám nechce do velkého třídění a vyhazovu. Můžete tedy zkusit trochu jemnější způsob, který doporučuje známá autorka Marci Schimoff: po dobu 27 dní vyhoďte 27 věcí. Tím myslí, každý den 27 věcí po dobu 27 dní. Tím se dostáváme k číslu 729. To už je slušné uvolnění prostoru.
Sama jsem to podle ní provedla na podzim 2015 a v roce 2016 začaly přicházet velké změny.
Jestli jste ale nedočkaví jít na to fakt od podlahy, nemusíte se tímto číslem omezovat. Nemusíte ani čekat na jaro.
 
Pro všechny, kteří cítí volání jara ke změně jsem připravila něco víc:
Rituály nových zacatku
 
Krásný den, přeje
Linda
www.lindaberger.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account