Když mluvím s lidmi o jejich problémových situacích ať v partnerských vztazích nebo ve vztahu sama k sobě zjišťuji, že jedním z největších problémů je nenaplněná, v některých případech již téměř prázdná citová nádrž. A v oblasti zdraví somatizace především stresu, strachu, shonu, úzkostí a všech neuzdravených situací, které si v naprosté většině případů táhneme již od dětství.
V tomto směru mě velice zaujala knížka Gary Chapmana 5 jazyků lásky, na základě které jsem pro Vás připravila praktického průvodce ve formě eBooku zdarma: Jaký je Váš jazyk lásky, vč.testu, kterým zjistíte Váš jazyk lásky i jazyk lásky Vašeho partnera. Z této knihy vybírám:

Kolega G. Chapmana, autora této knihy, Dr. Rosse Cambell řekl:
„Uvnitř každého dítěte je skrytá emocionální – citová nádrž, která je tam proto, aby mohla být naplněna láskou. Když dítě cítí, že je milováno, bude se vyvíjet normálně, ale když jeho citová nádrž zůstane prázdná, chování dítěte bude z normálu nějakým způsobem vybočovat. Podstatná část tohoto nenormálního chování je způsobena nenaplněnou touhou – prázdnou citovou nádrží lásky.
Narušené chování dětí je hledáním – tápáním po lásce, kterou necítily.
Hledaly lásku tam, kde ji najít nemohly a snažily se k ní dostat všemi možnými cestami, které je k ní nemohly dovést.“
Četly jste tu knihu? Jaký je váš názor na jazyky lásky? Znáte svůj jazyk lásky a ev. jazyk lásky svého partnera a víte, jakým způsobem naplňovat své citové nádrže? 
Budu ráda za váš komentář 🙂
 

eBook zdarma si můžete stáhnout zde:
 

http://www.annabartosova.eu/
 
 
          Bc. Anna Bartošová

                                           lektorka, terapeutka, autorka Akademie života

                                                     www.annabartosova.eu

 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account