Zastavte hon za štěstím: 4 kroky k emoční samostatnosti a klidu

Většina lidí není schopna svůj emocionální stav kontrolovat. Když se v jejich životě děje něco dobrého, závratí se jim točí hlava, když je něco špatně, upadají do depresí. Jejich život je jako horská dráha, jednou jsou nahoře, a stačí okamžik, jsou na samém dně.

Co by však nastalo, kdybyste dokázali být šťastni bez ohledu na cokoli? Zůstali byste absolutně v klidu, kdyby se vám rozbilo auto nebo vás seřval šéf. Necítili byste se osamělí, až byste za deštivého odpoledne zůstali sami doma. Nikdy byste netrpěli nespavostí kvůli nepodařeným osobním vztahům.
Pokud vás myšlenka na to, že byste dokázali ovládat svůj emocionální stav přitahuje, staňte se skutečným pánem svého života s pomocí následujících čtyř rad.

1. Přestaňte se za něčím hnát, žijte.

Mnohým z nás ustavičně něco schází k úplnému štěstí. Peníze, nové oblečení, dobré vztahy. Lidé obvykle uvažují takhle: „Kdybych měl ještě tohle, byl bych doopravdy spokojený“. Místo aby si užívali života, honí se za jakýmsi přízrakem štěstí.
Ale i když získáte všechno to, co jak se vám zdá, učiní váš život šťastným, bude vám realita i nadále vnucovat svoje hned černé, hned bílé stránky. Dneska se vám rozbije auto, zítra si natáhnete sval na noze. Pokud budete podobným věcem věnovat zvýšenou pozornost, budete vždycky mít příčinu být nešťastný.
Přestaňte se tedy za něčím hnát a začněte žít. Chtít víc, než to, co už máte, je jistě dobré, ale nezapomínejte na odpočinek a užívejte si života hned teď.

2. Přijměte odpovědnost.

Často ze všeho viníme ostatní, jakési okolnosti, nebo dokonce předměty svých problémů. „Jsem takový, protože mě otec neměl dost rád“; „Já to blbý auto nenávidím, věčně se rozbíjí!“
Místo abyste obviňovali ze svých potíží jiné, soustřeďte se na to, co můžete udělat, abyste situaci napravili. Neškareďte se a nelitujte se tak často. Vy a pouze vy jste odpovědní za svoje štěstí.

3. Dejte se do toho.

Chcete-li zhubnout, začněte sportovat. Je na vás někdo hrubý? Řekněte tomu člověku, ať laskavě zanechá tohoto tónu. Pokud se vám nelíbí vaše práce, začněte s hledáním jiné. Postavte se sami ke kormidlu lodi, která se jmenuje „Můj život“!

4. Od jiných nic nečekejte.

Očekáváme, že jiní lidé se k nám budou chovat lépe, než my k nim. Zajdeme párkrát do fitness centra a pak jsme otrávení, že hned nevypadáme jako nějaký model. Rádi bychom vedli život, jaký vedou rockové hvězdy, ale nebereme v úvahu fakt, že pouze jednotlivci dosáhnou úspěchu a popularity.
Jednoduše řečeno, všichni máme sklon očekávat něco víc. A z nesouladu mezi naším očekáváním a realitou jsme nešťastní.
Berte život takový, jaký je. Přestaňte přemýšlet na d tím, jak by to být mělo a myslete na to, jaké to je. Když žijete bez nějakých určitých vybájených cílů, je každá dobrá událost příjemným překvapením.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account