Výběr domény, která odráží Vaši značku: Od teorie k praxi

Správný výběr domény je velmi důležitý. Ovlivníte tím, zda vás najdou vyhledávače i vaši zákazníci.

Jak by měla dobře zvolená doména vypadat?
Název domény by měl být jednoznačný a výstižný. Ideálně by se mělo jednat o:

vaše jméno

příjmení

jméno a příjmení

název značky

jméno výrobku

název služby

Ve vysoce konkurenčním prostředí, jakým internet bezesporu je, to může být obtížné, spousta domén je již obsazena. Přesto se pokuste vyvarovat pomlček v názvu nebo odlišením od konkurence pouze jednotným či množným číslem. Stejně tak zdvojených písmen nebo nejednoznačného pravopisu.
Zda zvolit doménu s příponou .CZ, .SK, .EU, .COM nebo jinou bude záležet na tom, na jaký trh se chcete orientovat. Prvotně byste měli vybírat doménu toho trhu, kde budete působit.

Pokud se rozhodnete spustit například eshop na českém trhu a víte, nebo předpokládáte, že byste ho v případě úspěchu rády rozšířily i do okolních zemí, je dobré se již při registraci české domény podívat, zda je vaše doména k dispozici i s jinými příponami. Nic nezkazíte, pokud si je rovnou zaregistrujete.
Registrace domény rozhodně neznamená, že na ní musíte ihned spouštět vaše stránky. Doménu můžete mít ve vlastnictví i několik let, aniž by se na ní spustil jakýkoliv projekt. Je to jen o nákladech. Česká doména vás bude stát cca 150-200 Kč na rok, zahraniční jsou dražší. Budete-li chtít doménu s vysokým potenciálem a navíc s příponou .COM, může vás její pořízení stát i tisíce dolarů (EUR). Domény se staly obchodní komoditou jako cokoliv jiného.

ČESKY NEBO ANGLICKY?
Název domény volte i s ohledem na trh, kde chcete působit. V českém prostředí jsou lepší české názvy. Pokud se bude jednat o anglické slovo, jehož výslovnost je jednoznačná (stejně se čte i píše) a navíc je to například slovo i v českých končinách zažité, nebojte se ho využít iv českém prostředí.
Pomohl vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli
Chcete se poradit o volbě vaší domény? Nechte mi na sebe kontakt, zavolám vám zpět.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account