Krásný den všem 🙂
Spousta lidí se mě stále ptá, jak taková výroba šperku z PET lahví trvá dlouho, jak to dělám, a to jako stříhám vše nůžkami, jak je barvím, a opravdu to neškrábe a opravdu je to tak lehoučké ? Připravila jsem pro vás video z výroby náhrdelníku. Je na něm vše a třeba se taky pokusíte o nějaký šperk a dám vám tím inspiraci. Pro začátečníky doporučuji zkusit PET třeba od vody (světle modrou) ta se tak nekroutí.
Teď odpovím na otázky:
Jak dlouho to trvá?
Výroba složitějších náušnic, které vyrábím nejčastěji trvá 3 hodiny. Náhrdelník i téměř celý den.
Čím je barvím?
V obchodě je široká škála různých vod, minerálek, limonád, energy drinků v nejrůznějších barvách.
Jsou opravdu tak lehoučké?
I ty nejbohatší náušnice jsou jako peříčko. Většinou když je někomu položím do dlaně, zůstane v údivu.  A co víc, na denní světle šperky ožívají, lesknou se, jak kdyby byly skleněné. NIKDY nevypadají kýčovitě, vždy jsou elegantní.
Jak šperky vyrábím?
Opravdu je vše stříhané malými nůžkami, kytička po kytičce, lísteček po lístečku.
Jak to, že neškrábou?
Vše je opracované nad svíčkou. Nesmí se pálit, jen krátce nad teplem zatavit. Když se pálí, PET plast vylučuje škodliviny. Jen zatavené teplem, jsou v pořádku.
A ješte doplním. PET recyklovatelný plast je nealergení, kvalitní materiál na tvoření. Však se v něm prodávají nápoje, potraviny. I tak se dá recyklovat a šetřit naší planetu. V předchozím článku píšu o tom, co jsme dokázali recyklací v celé České republice v číslech. A je to vážně skvělé, doporučuji na zlepšení nálady mrknout. 😉  MÁ TO SLYSL
 
A kdyby jste rádi viděli více šperků z mé dílny, najdete je zde: *heart*
www.facebook.com/VeraBelinovaSperky
www.sperkyzpet.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account