Stále přemýšlíte jestli jít na instagram nebo ho již máte, ale není to ono. Přečetli jste mnoho návodů jak správně instagram vést, ale stále nic?

Nebojte nejste v tom sami a protože jsme si stejné otázky pokládali i my, tak se s vámi podělíme, co se nám povedlo a na co jsme přišli.
 

Abyste mohli zaválet na instagramu tak ho musíte mít. Nezapomeňte vyplnit bio a popřípadě přidat odkaz co děláte. Zde je dobré opravdu tyto informace vyplnit protože bez toho byste mohli vypadat jako bot (falešný účet za kterým nestojí člověk). Nebojte se použít emoji abyste text trochu oživili.

Emoji můžete vložit tak, že si je zkopírujete třeba z webu getemoji.com nebo je najdete ve svém telefonu, záleží kde si připravujete příspěvky.
 

Hashtag.

Ačkoliv je hodně profilů které už ani hashtagy nepoužívají, tak pokud začínáte jsou nutností. Jinak vás nikdo nenajde. Do začátku se nebojte použít plných 30# s tím, že některé dejte originální a budujte tak vlastní tagy, jako je název firmy, vaše jméno atd. tím si budujete nejen #, ale i vlastní značku a styl.  A nezapomeňte používat i běžné. Problém běžně a hojně používaných # je, že je pod nimi mnoho příspěvků a tak se vaše fotka může lehce ztratit. 
 

A teď jedno klišé, se kterým jsem měla velký problém. 

Najdi svůj styl. Všichni vám radí abyste měli svůj styl a ukazovali co vás baví. Jenže jak to udělat? Až nedávno jsme na to přišli. Na instagramu nezáleží co děláte, ale jak u toho vypadáte a jak to prezentujete. Pokud nejste slavná osobnost aby vás lidi sledovali protože jste to vy. Tak je to jen a jen o fotkách. Nemusíte být profesionální fotograf abyste měli super sociální sítě. 

Jedna z dražších možností, ale jednodušších je, že si fotografie necháte nafotit profesionálním fotografem. 

Nebo pokud chcete jít s trendy doby je tu novinka. Můžete si dokonce najmout osobu, která s vámi bude chodit celý den, fotit to a natáčet a dělat z toho kontent na sociální sítě.
 

Vraťme se tedy do reality a předpokládejme, že nafotit fotky si chcete sami. Protože i z průměrné fotky lze udělat super a splnit požadavek svého stylu.

Je to vlastně jednoduché. Je vcelku jedno co fotíte. Ale samozřejmě jídlo, krásná místa a děvčata jsou tahákem. 

Kouzlo je právě v konstantním feedu a tím myslím vizuální sjednocení. A ruku na srdce filtry s tím moc nepomohou, protože ačkoliv občas zvládnou dát fotkám jednotný ráz, tak fotografie kolikrát upraví tak, že se na to nedá koukat. 

A pokud nejste editovací mág, který své fotky upraví tak, že vypadají super a jednotně a máte čas na to strávit hodiny editací, jako třeba já. Pak oceníte tuto novinku a to jsou presety pro Lightroom. Možná jste o tom neslyšeli, tak vám to trochu přiblížím. Představte si to jako vyspělý filtr na fotku. Vyberete si balíček který se vám líbí. Na telefon si nainstalujete Lightroom, který je na telefon nebo tablet zadarmo. A v tom fotografie upravujte. Většinou je balíček zaměřen na jedno téma (např. tropická dovolená nebo blogger atd.) ale obsahuje více variant a vy tak vybere tu nejlepší pro vaši fotku. Výsledkem je perfektně upravená fotografie a když používáte jeden balíček nebo jemu podobný, tak máte i konstantní obsah nehledě na to, co fotíte.

Ve světě zažívá tato úprava fotek boom a do Čech to dorazilo nedávno. Moje oblíbené Presety najdete na instagramu @Presetsbyjiri, nebo i na googlu pod jménem Lightroom presets.
 

Protože zase nemůžeme cpát tolik obsahu na zeď instagramu, tak nezapomínejte na insta stories, které udrží vaše fanoušky v obraze a jsou oblíbenou součástí instagramu. Výhodou stories je, že snesou všechno a od určitého počtu followerů můžete přidávat i odkazy. Ty nejlepší si můžete uložit aby byli vidět déle než 24 hodin.

Vychytávkou která nám dorazila ze zámoří je připnutí stories na profil označené ikonkou. Tím získá váš profil profesionální punc.
 

Bohužel se stále neobejdete bez aktivity a interaktování nejen s vašimi fanoušky, ale i se světem instagramu, abyste pro instagram působili jako živý profil. Pokud vám přijde, že se z nás snaží udělat závisláky, tak nejste daleko od pravdy. 

Co rozhodně nedělejte, je nákup followers, like i komentářů. Instagram je stále chytřejší a pokud vaši folowers neinteraktují, začne vás vyhodnocovat jako neatraktivní značku a stáhne vaše dosahy. 
 

Dobré je i nastavit instagram jako firemní profil, protože teď facebook spouští creator studio, kde bude možné spravovat instagram z PC a co víc, také budete moci plánovat posty na instagramu. Stories zatím nefungují, ale doufáme, že budou následovat. Pokud jste zatím tuto službu nenalezli, nezoufejte. Je to žhavá novinka a postupně ji spustí všem.
 

Co dodat nakonec? Přeji hodně štěstí a trpělivosti. A nezapomeňte hlídat čas strávený na sociálních sítí.

Do komentářů sdílejet svůj insta ať se můžeme navzájem podpořit.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account