Hiba pracuje v uprchlickém táboře v Jordánsku. Co se jako humanitární pracovnice naučila od syrských dětí?
„Když jsem v roce 2014 začala pracovat pro CARE jako dobrovolnice, vymýšlela jsem psychosociální aktivity pro uprchlíky v táboře Azraq. Dostala jsem prostor pro své vlastní inovativní a tvůrčí nápady, které měly pomáhat lidem v nouzi. Postupně jsem se se vypracovala na koordinátorku kvality a kontroly.
Moje nejtěžší vzpomínky se vážou k okamžikům, kdy si malé děti v uprchlickém táboře začaly uvědomovat, v jakém prostředí žijí. Tak třeba s elektřinou se poprvé setkali, až když jsme ji zavedli v uprchlickém táboře. Jejich prvním skutečným domovem se stal přístřešek z vlnitého plechu uprostřed pouště. Ačkoli to leckdy není jednoduché, snažíme se s kolegy pro tyto děti vytvářet co nejlepší podmínky k životu a poskytnout jim pocit bezpečí a domova. Obdivuji houževnatost syrských rodin, které se v táboře drží nad vodou navzdory všem těžkostem, jimiž si museli projít za války v Sýrii.
Při práci v táboře jsem se naučila rychle reagovat a improvizovat. To jsem odkoukala od lidí žijících v táboře. Jejich neuvěřitelná houževnatost a odhodlání tvořit z ničeho mě nikdy nepřestane překvapovat a inspirovat.“
Přečtěte si více o tom, jak CARE pomáhá v Sýrii.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account