Jak Martina překonala osobní nezdary a stala se ikónou síly a krásy

Nejdříve jsem ji obdivovala jako umělkyni. Vystavovala na svých webových stránkách fantastické fotografie. Dokáže na nich totiž zachytit ten daný moment situace a ten daný výraz dotyčných osob. Fascinovala mě propracovanost jejích děl, prohlížela jsem snad všechny její fotky. Dlouho netrvalo a splnila jsem si díky této ženě svůj sen – nechala se profesionálně „zvěčnit“. V té době bylo mým dvojčatům necelé dva roky a já si řekla, že je nejvyšší čas začít si plnit své sny. A s příchodem Martinky se mi to také začalo dařit.

  • Marti, úvod jsem psala s odkazem na to, jak úžasnou práci na svých fotografiích odvádíš. Zajímalo by mě, jak ses naučila zachytit tak přesvědčivě veškeré emoce, které lidé zrovna vyjadřují – jak ze své duše, tak ze svého výrazu.

Verunko, je těžké popsat, jak dokážu zachytit konkrétní moment… Ale vím, že nejsem zloděj momentek. Snažím se vždycky navázat komunikaci, usmát se, ukázat, že focení není za trest a pak se snažím předvídat. Být o setinu napřed a cvakat, duši pak dotvoří i celková úprava fotek.

  • Fotíš svatby, portréty, věci. Co z tohoto tě fascinuje úplně nejvíc a co z toho nejvíce vyjadřuje v těchto dílech tebe samotnou?

Miluju svatby a portréty!!! Ale opravdu!!! Já vlastně prožiju celý den s konkrétní rodinou, zažiju jejich osudy a je to skvělé, že se stanu součástí a mám možnost vše zachytit! Moje duše se asi odráží ve volné tvorbě, kde si dělám, co chci. Tam neexistují pravidla, konvence, ani není dané, co je správné a co je špatně.

  • Hodně jsem sledovala tvůj život, kdy zveřejňuješ střípky z něj na své FB skupince, imponovala jsi mi i jako osobnost. Z krásné mladé ženy se stávala postupem času vyzrálejší osobnost. Co je ovšem nejvíce bijící do očí, je proměna tvého těla. Jaký impulz to byl, který tě„donutil“ změnit svůj životný styl?

Vím, že jsem to už někde uváděla…ale hlavní změnou byl impuls změnit si život celkově. Po pár osobních nezdarech s partnery mi tehdy ten poslední rozchod přišel jako dýka, která mi udělala hlubokou jizvu na srdci a já jsem chtěla změnu…ale nejen psychickou. ale i fyzickou. Chtěla jsem být silnější. A povedlo se mi to! Dodnes toho absolutně nelituju!!!

  • Hodně tě podporuje partner, který se sám zúčastnil několika závodů. Ty jsi taky našla tu odvahu poměřovat své dokonale vypracované tělo mezi dalšími x kandidátkami. Kolik dřiny za tímhle vším opravdu stojí?

Verunko, pokud si někdo rozmyslí, že si stoupne na prkna, ať si to opravdu pořádně rozmyslí. Nejen, že nastane pár měsíců předzávodní režim, kdy člověk chodí 6x týdně na tréninky, drží předzávodní diety…nechodí moc ven, protože je unavený a je neustále ve fyzickém deficitu, stojí ho to i spoustu peněz, pevné vůle, odříkání. Je to tak, protože cílem je se zbavit tuku a nakonec si člověk pohraje i s tělesnou vodou. Takže žádná sranda! A já si tak sáhla na dno, že mi to změnilo pohled na určité věci. Člověk se změní, projde si neskutečným psychickým i fyzickým peklem, ale ve finále ho to baví! Baví ho, si sahat na dno. Na svoje limity a být jiný než ostatní! Nelituju ničeho, splnila jsem si sen!

  • Dostala ses na prkna, zkusila si to, zažila strašně moc krásných momentů, emocí a srovnala si priority. Určitě se našla i řada závistivců a nepřejícných lidí. Ne každému se líbí tělo, kde je vidět každý sval, šlacha. Jak se vyrovnáváš s kritikou a těmi, kteří tě z jakéhokoli důvodu soudí za životní styl a způsob, jaký sis zvolila?

Kritika? Ta byla, je a vždycky bude, jenže už to na tohle téma neřeším! Dělám si vše podle svého a od malička jsem si dělala, protože jsem neskutečně tvrdohlavý člověk J A navíc jen lidi, kteří sami necvičí, nejvíc kritizují. Hlavně – makám pro sebe, pro vlastní pocit, že je vše jen o píli, odhodlání, sebedisciplíně, boji, výdrži, pevné vůli a vytrvalosti.

  • Co bys řekla ženám, které nejsou takové osobnosti, které nemají tak silnou vůli, a které si nevěří tolik jako ty? Jaký vzkaz bys zanechala “slabším” ženám pracujícím na sobě, na zlepšení, ale mají před sebou ještě dlouhou cestu?

Každý člověk má v základu sebevědomí a vůli, jen ji potřebuje najít a pěstovat. U někoho to může odstartovat rozchod s partnerem, u jiného posměšky nebo narážky. Důležité je si dát aspoň malý cíl na začátek a splnit si ho!

A taky při prvním nezdaru je strašně moc důležité si neříkat PROČ, ale ptát se K ČEMU!

K čemu to všechno bylo? Najednou člověk zjistí, že ho to posunulo dál, že nabral zkušenosti a je mnohem silnější.

Osobní stránka na FB

Zdroj foto:Pixabay.com

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account