Všude kolem, na sociálních sítích, ve zprávách v televizi i na internetu, v rozhovorech mezi lidmi, narážíme na hrozné věci. Děsíme se odcizení, techniky, konzumu i ekologických katastrof. Děsíme se farmaceutického byznysu i nemocí, lidské zloby i vlastní samoty. Děsíme se politiků, státu, válek a teroristů. A děsíme se tím vším navzájem. Strach je všude kolem nás.
Jenomže to, na co myslíme a čím se zabýváme, roste. Proto bychom se měli čas od času zastavit a najít raději to, co je dobře. A tak jsem vám, věrna myšlence Poslů světla, sepsala 7 důvodů, proč je svět stále lepším místem.
 

1) Zahrádky, kam se podíváš

Před několika lety moje babička s povzdechem zatravnila poslední zeleninové záhony u domu s tím, že nás mladé už obhospodařovat zahrádku nebude bavit. Zdálo se, že český zahrádkářský ráj to na pohled to má spočítané. Jenomže nemá – zahrádkaření je trendy víc, než za bolševika.
Snad všichni mladí, které znám, si pěstují za okny aspoň bazalku a mátu, ti šikovnější přidávají rajčata, papriky, bylinky. A všechny vnučky mé babičky (tedy já, moje sestra a sestřenka) na svých vlastních zahradách pěstují o sto šest. Tuží to ducha a prospívá zdraví. A nic nepotěší člověka tolik, jako když se zakousne do vlastnoručně vypěstované plodiny:)
zahrádky
 

2) Pro mě bez éček, děkuji

S trendem pěstování všemožné zelené havěti souvisí i trend zdravé výživy. Každý druhý už dnes řeší, jestli potraviny, které kupuje, neobsahují zdraví škodlivé látky, jestli jsou prosty živočišných produktů či lepku a rafinovaného cukru.
Ačkoli nejsem zrovna milovníkem módních výstřelků, z tohoto mám upřímnou radost. Pokud je v módě jíst zdravé, chemií nedotčené potraviny ideálně z vlastní zahrádky, namísto limonád svlažovat rty vodou s citronem a zajímat se o to, co do svého těla cpu, pak jenom houšť a větší kapky:)
zdravé
 

3) Kopřivový čaj, třikrát denně

A i třetí bod se týká zdraví – ve chvíli, kdy spotřeba antibiotik na hlavu dostoupila vrcholu, se lidi (konečně!) zamysleli. Čím dál víc si uvědomujeme, že prášky nevyřeší úplně všechno a více se obracíme nejen ke zdravějšímu způsobu života, ale i k přírodním látkám, zejména bylinkám.
I v ordinaci vám mnoho lékařů jako první doporučí přírodní preparáty a chemie je až jejich druhá volba. Bylinkové směsi, oleje, tinktury a kapky seženete v každé lékárně. Dají se objednat i na internetu a knih o bylinkářství najdete v každém knihkupectví celé stohy. Ač se to ve světě plném dálnic a počítačů nemusí na první pohled zdát, příroda nás beze sporu vábí zpět.
bylinky
 

4) O víkendu seminář jógy, v úterý automatická kresba

Kdo v devadesátých letech dělal cokoli, co jen zdálky zavánělo esoterikou, byl divnej. Ještě před deseti lety by si vysloužil minimálně zdvižené obočí a vtípky na Harryho Pottera. Zkuste dnes projít centrum jakéhokoli města – na všemožná relaxační a duchovní centra narazíte skoro všude.
Ne, že by vám v každém nabízeli skutečně kvalitní služby, ale je to ohromný posun společnosti směrem k duchovnu, k vlastnímu nitru a touze se vzdělávat i v této oblasti. A ve chvíli, kdy to už není tabuizované ani zesměšňované, to začíná mít čím dál větší vliv na jinak upracované a vystresované lidi.
jóga
 

5) Svědci občanské společnosti, máte chvilku promluvit si o novém zákonu?

Už je to hodně dávno, kdy byla tak silná občanská společnost, jako dnes. A možná takhle silná nebyla vůbec nikdy. Existuje bezpočet sdružení angažovaných lidí, kteří pořádají akce, demonstrace, přednášky, diskuze, sepisují petice, píší články…
Na každý společenský problém existuje alespoň jedno sdružení, které se mu věnuje a pomáhá ostatním, kteří na něj narazili – je pokryta problematika drog, postižených lidí, předčasně narozených dětí, starých a nemohoucích, ale taky boje proti rostoucí byrokracii, práv spotřebitelů nebo obětí trestných činů. Aktivních lidí je spousta a vyhledat je lze pár kliknutími.
spolky
 

6) Tak jsme bosí, no a co

Když mě před deseti lety chytlo chození bosky, byla jsem úplný exot. Lidi na mě pořvávali rádoby vtipné hlášky ve stylu: “Slečno, zapomněla jste si boty.”
Včera jsem potkala týpka, jak si kráčel bosý po ulici a lidé mu nevěnovali jediný pohled. Proč taky – lidí, co chodí v létě bosí, je čím dál víc. A je to dobře – zlepšuje se tím klenba nohy, masírují chodidla a zlepšuje krevní oběh. A pro ty, co se bojí střepů, existují i tzv. bare foot boty, díky nimž můžete pocit naboso zažít i obutí.
bosé nohy
 

7) Tady jsem si dovolila, článeček z vlastní zahrádky

Když jste dřív chtěli, aby o vás někdo věděl, když jste chtěli svoje názory přednést světu, čekala vás zdlouhavá cesta s nejistým výsledkem. Vnucovat se novinám, tisknout letáky, distribuovat vlastní časopis… Vše bylo nákladné a stálo na hliněných nohách.
Dnes stačí párkrát kliknout a odkukoli na světě můžete psát – a to o čemkoli. Ať už vás štve vláda, pečete vynikající preclíky nebo chcete sdílet své zkušenosti z cestování po Srí Lance, během pár vteřin to můžete dostat na internet, kde si to může přečíst v podstatě kdokoli na světě, vládne-li vaším jazykem. A nepadne kvůli tomu jediný strom:)
spolky
Jistě – všechno má zatím své mouchy. A možná se nepohybujeme kupředu tak rychle, jak bychom mohli. Ale když tyhle střípky lepšího světa kolem sebe vidím, dělají mne šťastnou a vlévají mi do žil naději.
A z naděje a štěstí se přeci musí zrodit jenom krásná budoucnost, ne? 🙂 Tak schválně – na kolik dalších důvodů, proč je svět stále lepším místem, přijdete v komentářích?
 

Kdo jsem?

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu web, zaměřený na duchovní rozvoj a spiritualitu. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account