10 efektivních kroků, jak překonat rozchod a obnovit chuť do života

1. Vyházejte fotky
Zapomeňte na to, že budete celé noci ronit slzy nad vaší společnou fotkou. Těchto relikvií se rychle zbavte. A opovažte se číst zamilované dopisy nebo esemesky, které jste od svého miláčka v minulosti dostali!

2. Provětrejte se
Neseďte doma a jděte ven. Pokud nechcete, aby ostatní viděli vaše oči zarudlé od pláče, klidně si vezměte sluneční brýle. Pohyb na čerstvém vzduchu rozproudí krev a pomůže odplavit škodliviny z těla.

3. Věnujte se koníčkům
Rádi jste chodili do divadla, a partner to nesnášel? Teď můžete jít! Využijte toho, že už u sebe nemáte brzdu. Naučte se vnímat i pozitivní stránky toho, že jste nyní sami.

4. Všechno si pište
Honí se vám hlavou nevyřčené myšlenky, napadají vás až teď geniální obraty a argumenty, které jste partnerovi při poslední debatě neřekli? Všechny tyto věci napište na papír, nenechte je jen tak uniknout.

5. Nehladovte
Lidé se zlomeným srdcem nemají příliš chuť vysedávat nad plným talířem, ale kručící žaludek depresi ještě prohloubí. V krizi se doporučují hlavně ryby a zelenina. Tyto pochutiny obsahují látky, které úspěšně bojují s vyčerpaností a depresemi.

6. Obvolejte kamarády                                                                                                                        Zavolejte svým kamarádům a vyrazte s nimi na nákup, na vodu nebo třeba na bowling. Můžete si jim postěžovat, ale hlavně se budete cítit lépe, a o to jde.

7. Vyrazte na dovolenou
Možná si říkáte, že na zábavu teď nemáte ani pomyšlení, ale jděte do toho. Jeďte třeba někam, kam jste vždy toužili jet, ale partner o tom nechtěl ani slyšet. Splňte si sen. Poznáte nové končiny, nové lidi a třeba i novou lásku.

8. Dejte tělu zabrat
Při cvičení se vylučuje endorfin, tedy stejný hormon, který tělo produkuje při orgasmu. Běhejte, jezděte na kole, plavte, klidně až do úplného vyčerpání. Tím ze sebe dostanete i nahromaděný vztek.

9. Začněte studovat
Nejhorší je pocit, že váš život skončil. Bojujte s tím. Chtěli jste se naučit francouzsky? Nebo třeba řídit loď? Teď máte možnost. Rozšíříte si obzory, namáháním mozkových závitů přijdete na jiné myšlenky.

10. Nezapomeňte na čokoládu
Kupte si kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa, která je bohatá na látky působící proti rakovině, stárnutí a řadě dalších neduhů. Nebojte se, že po ní přiberete. Jednou nebo dvakrát se nic nestane.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account