Každý žena má vlasy o přírody. Některá bohaté a husté, další řídké. Některé vlasy rostou přirozeně jako z vody a další se před námi skoro schovávají. Na některé hlavě jsou vlasy tak akorát, na další bohužel příliš suché a na jiné zase příliš mastné. Jedna žena dostala do vínku nádherně rovné vlasy, druhá úžasně vlnité nebo kudrnaté, další stočené do malinkých spirálek tak, až to bere dech.
A ty barvy vlasů!
I přírodní barvy vlasů hrají dech beroucími odstíny, tedy pokud jsou vlasy zdravé a vyživené. K dispozici jsou i další barevné variace – ať již přírodních tónů nebo barev pro vlasy neobvyklých. Zvláště v současnosti jsou trendem extravagantní barvy vlasů počínaje růžovou, přes fialovou, modrou až po zelenou.
Není to jen tak ty vlasy…
Ano, ženy si vlasy barví, také melírují, natáčejí nebo žehlí. Prospívá to celkovému vzhledu, ale při pohledu na vlasy zblízka příliš chemie, příliš tepla a manipulace vlasům neprospívá.
Vlasy nás dělají krásnou, anebo nám vzhled kazí. Střih a styling vlasů je součástí naší image, ať už naše vlasy vypadají jakkoli. To však neznamená, že by bylo jedno, jak vlasy vypadají. Naopak. Každá z nás touží po krásných vlasech, je přitom jedno, zda budou dlouhé nebo krátké, světlé nebo tmavé, rovné nebo kudrnaté.
Pro krásu je třeba něco dělat. Pokud jde o vlasy, půjde o náležitou péči o vlasy – jak vnější, tak vnitřní.
 
TIPY PRO PÉČI O VLASY
 

    Při umývání vlasů současně masírujte vlasovou pokožku, podpoříte růst vlasů. Vlasy můžete masírovat i nezávisle na umývání – poslouží k tomu různá vlasová tonika a vody.
    Při umývání vlasů šampón vždy pečlivě opláchněte, s pomocí vlažné vody. Příliš horká voda vlasy ničí.
    Mokré vlasy snadno poškodí i drbání ručníkem. Přesto se hodí vlasy nejprve vysušit ručníkem a až poté je fénovat. Fénování vlasům také neprospívá a s ručníkem zkrátíte čas fénování. Nejlepší je zabalit vlasy do ručníkového turbanu, který nasaje vlhkost, a poté je nechat volně proschnout.
    Vlasy česejte širokým hřebenem, ten je tolik neláme a netahá. Nejšetrnější k vlasům je hřeben z přírodních štětin.
    Čas od času vlasů dopřejte regenerační kúru. Můžete využít nejrůznější vlasové přípravky anebo domácí masky z přírodních ingrediencí, např.:

      domácí maska na vlasy z bílého jogurtu a medu, která vlasům navrací lesk
      domácí maska na mastné vlasy ze sněhu z vaječných bílků
      domácí vyživující maska na vlasy z vaječného žloutku aj.

 
Výživa vlasů
Péče o vlasy by měla spočívat v péči vnější, ale také péči vnitřní. Není jedno, co jíte.
Pokud vlasy nevypadají dobře, jsou bez lesku, příliš suché anebo příliš mastné, může to odrážet nejenom špatnou péči o vlasy, ale špatnou péči o sebe a své tělo celkově. Problémy s vlasy nezřídka souvisejí s nedostatkem vitamínů a minerálů ve stravě.
Padání vlasů může souviset s hormonální nerovnováhou, přitom i ta se odvíjí od kvality stravy.
 
Co jíst pro krásné vlasy?
 

    Ohlídejte si příjem vitamínu A, který se mj. podílí na regulaci mazu pokožky na hlavě.
    I v případě vlasů je důležitý vitamín C, silný antioxidant, který je mj. užitečný i pro růst vlasů.
    S krásou, krásnými vlasy, nehty a pokožkou se spojuje i další antioxidační vitamín – vitamín E. Ten dodává vlasům lesk a hebkost.
    Pokud jde o vlasy, významnou roli hrají i vitamíny skupiny B, zejména vitamín B7 – biotin, nazývaný také příhodně jako vlasový vitamín. Ten mj. podporuje tvorbu kreatinu.
    Z minerálních prvků jsou pro vlasy důležité zejména vápník, zinek, železo a síra – ne náhodou se ji přezdívá jako minerál krásy (nazývá se tak i MSM – síra ve své organické, tedy vstřebatelné a využitelné podobě).

 
Nejlepším zdrojem vitamínů a minerálů je zdravá strava. Speciálně kvůli krásným vlasům si však můžete dopřát i doplňky stravy. Jejich přehled najdete v článku: Vitamíny na vlasy – rady a 5 silných doplňků.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account