V období krize, když peníze ztrácejí hodnotu, mnozí hledají cesty, jak minimalizovat ztráty. Jednou ze zajímavých forem uložení financí jsou investice do starožitností. To ovšem vyžaduje nemalé znalosti a zkušenosti, protože na trhu se vyskytují i různé falzifikáty nebo nekvalitní či špatně naceněné zboží.

Ideálním způsobem, jak nakupovat starožitnosti, je využít služeb osvědčeného antiku. Ten nabídne správně oceněné šperky, umělecké předměty, nábytek a další věci trvalé hodnoty. Jedním z předních antiků je bezesporu Antique Cinolter působící na českém trhu už od roku 1991. Jeho majitel, expert ve svém oboru a gemolog (gemologie = věda zabývající se drahými kameny) Martin Cinolter, pravidelně přispívá do odborných časopisů, vyjadřuje se k aktuálním tématům z oboru a poskytuje poradenství v oblasti nákupu drahých kamenů. Antique Cinolter nabízí starožitnosti v různých cenových kategoriích, dostupné širokému portfoliu zákazníků.

Martin Cinolter tíhl k věcem se zajímavou historií a příběhem už od dětství. Jednou se mu při hře podařilo rozbít barokní pohár a maminka mu vedle pokárání objasnila i historii rozbité dekorace a vysvětlila důvody její nenahraditelnosti. Někde tam se zrodila jeho vášeň pro věci s příběhem, která stále roste a sílí. V Antique Cinolter se takových věcí nachází nespočet, každá jiná, každá jedinečná. “Pro naši činnost je stěžejní obdiv k dovednostem a umu našich předků, úcta k historii a neustálá práce na sobě a svých znalostech. Jsem vděčný, že si nás během našeho působení oblíbilo tak široké spektrum zákazníků včetně hollywoodských herců nebo některých prvních dam,” popisuje Martin Cinolter.

Antique Cinolter nabízí široký výběr starožitností a historických předmětů. Specializuje se sice na šperky s drahými kameny, nicméně na své si zde přijdou i milovníci výtvarného umění, hodin a hodinek nebo dekorativních předmětů ze skla či porcelánu. Antique Cinolter poskytuje poradenství v oblasti nákupu drahých kamenů a také upravuje šperky na zakázku. Jejich zlatnická dílna, která se nachází přímo v obchodě v Maiselově ulici 9 v Praze, se pyšní mnohaletými zkušenostmi. Rukama jim prošlo obrovské množství nádherných šperků a dokáží si poradit i s netradičními zadáními. Zákazníci si zde mohou nechat zdarma upravit velikost prstenů a také je jim bezplatně poskytováno doživotní čištění zakoupených šperků.

Antique Cinolter je součástí asociace starožitníků a jeho kamenná prodejna bývá pravidelně zařazována společností Louis Vuitton do jejího průvodce nejzajímavějšími obchody v Praze.

Více informací naleznete na https://antiquesprague.cz/cs/content/4-o-nas.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Tereza Poláková 7 měsíců ago

  Já taky hodně investuju do starožitností . Hlavně teda do obrazů nebo hodin, protože u nich si jsem skoro jistá, že neztratí na hodnotě. Naopak jak půjde čas a budou starší a starší, tak jejich cena jenom poroste. Nemám je ale na to, abych je pak prodala. Dokud budeme mít peníze na chleba, tak se jich nezbavím 😀 .

 2. Tomuto moc nerozumím a ani nevím, co bych s tím doma dělala. Přijde mi, že do panelákového bytu by se nehodily.

 3. MartinaSoučková 2 roky ago

  Starožitnosti jsou krásné, ale jelikož tomu za mák nerozumím není to pro mě

 4. LucieGajdíková 2 roky ago

  Starožitnosti mají jistě své kouzlo 😊

 5. EsterNováková 2 roky ago

  Nevím kdo na tyto věci neustále bere peníze. To ti lidé kradou a nebo kde vezmou na starožitnosti třeba 180 tisíc korun? Já jsem ráda že po celém baráku konečně po letech zase vyměníme https://www.jis.cz okna a nebudeme si na to muset brát hypotéku. To sousedé tak velké štěstí jako my nemají a musejí si vzít hypotéku za 6 %.

 6. Lenka Hudečková 2 roky ago

  starožitnosti se mi někdy moc líbí, ale nehodí se mi do bytu 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account