Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…

V druhé knize se opět setkáváme se sympatickým vyšetřovatelem Bergmanem a jeho týmem, který vyšetřuje další vraždu/y. Příběh se odehrává v atraktivním prostředí zákulisí televizního seriálu.

Solidní česká detektivka, která zaujme především mistrovským vykreslením vztahů mezi jednotlivými postavami. Příběh zasazen do prostředí tvůrců nekonečných televizních seriálů se odvíjí relativně pomalu, avšak napětí postupně vzrůstá, což je neklamným znamením, že se schyluje k vraždě, (to se ostatně dá od každé klasické detektivky očekávat).

Detektiv Bergman a jeho kolegové jsou v románu poněkud “upozaděni”, není to ovšem nic, co by nějak významně snižovalo dramatičnost příběhu.

Knížka je sice již staršího data vydání, ale to jí vůbec neubírá na čtivosti, mohu jen doporučit.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account