80

V rámci krize dochází k poklesům na akciových trzích. V některých případech může pokles ceny akcie dané firmy odrážet pokles hodnoty způsobený očekávanými důsledky krize.
 
Neplatí to však vždy a pokles není rovný efektu krize na daný podnik.
 
Je třeba si uvědomit, že akciové trhy jsou ovlivněny mimo jiné očekáváním investorů. Tedy pokud investoři očekávají, že půjde cena nahoru, tak mohou prodávat a když jde cena dolů, tak začnou prodávat kvůli minimalizování ztrát. Tímto se však podporuje růst ceny či její pokles. Očekávání však nemusí být vždy podložené skutečností.
 
V rámci krize se může tento jev projevit, kdy při velkém poklesu může část investorů prodat své akcie pro minimalizování ztráty, i když v rámci reálného očekávání lze předpokládat, že krize nebude mít delší efekt na podnik a lze tedy v dlouhém období očekávat její nárůst na předchozí hodnoty.
 
Proto jedním z mnoha rad spojených s investování je prodávat, když ostatní nakupují a nakupovat, když ostatní prodávají. Toto tvrzení neplatí vždy, ale v rámci krize lze říct, že je na tom určitá část pravdy. Stačí projít akcie obchodované na pražské burze. U řady je vidět velký propad, který se však pozvolna navrací směrem vzhůru.
 
Při investování je rozhodně třeba zvážit své finanční cíle, možnost ztráty a jejího vlivu na finance a také se vzdělat. V rámci příspěvku chci poukázat, na zajímavý jev. Avšak bez dalšího studia a kontextu není moudré investovat. Vždy je třeba zjistit více a vztáhnout zjištěné informace na své podmínky.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account