Magnolie (také magnolia, česky šácholan) je jednou z těch rostlin, které rozhodně nezůstanou bez pozornosti, rozhodně ne na jaře.
Záplava exotických květů magnolie
Právě zjara si užíváme neskutečné krásy květů magnolie, které zaplavují holé větve. Nádherné květy, květy a zase jenom květy, v různých odstínech růžové, ale i bílé, fialové nebo i žluté. O magnolii je zájem a šlechtitelé se činí, aby tento zájem naplnili.
Magnolie roste jako velký strom, vetší či menší keř, i v tom je nabídka pestrá. Vždy vypadá poněkud exoticky, protože tak velké květy na holých větvích nejsou k vidění na žádné z našich tradičních dřevin.
Orientální a moderní dřevina s původem v pravěku
Magnolie je pro svůj exotický vzhled zajímavým zpestřením českých zahrad a parků. Je to jistě jedna z těch moderních okrasných rostlin, o kterých budeme uvažovat při zakládání nové zahrady – anebo doplnění zahrady staré o něco nového.
Podobou krásu květů okrasných dřevin nabízí i sakura (okrasná japonská třešeň) nebo okrasná japonská švestka ume, magnolia je však proti nim ještě o trošku víc exotičtější, zřejmě proto, že květy jsou větší, nápadnější a bez listů.
Šácholan však není jen moderní dřevinou, je to jedna z nejstarších kvetoucích rostlin na planetě Zemi. Kdo by to do ní řekl? Předchůdci šácholanu žili v době, kdy Zemi obývali dinosauři. Na rozdíl od dinosaurů však zdobí jaro až do současnosti. A tak si i my můžeme s květy magnolie připomenout něco o nadčasové kráse, protože u této krásky to platí dokonale.*heart*
Více o magnolii a také jejím pěstování tady…
Máte magnolii? Jak vy padá ta vaše?*enzo*
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account