Další hodně povedená kniha od Magdy Váňové. Jak se z celkem normálního života může stát malé peklo… Určitě mohu doporučit.

Psychologický román zachycuje průběh krize jednoho manželství. Soužití pětatřicetileté překladatelky a tlumočnice Violy Gallové a o deset let staršího úspěšného houslaře Zbyška bylo dosud celkem šťastné. Jejich vztah začal už v době, kdy svobodomyslná dívka končila studia angličtiny a srbochorvatštiny na Univerzitě Karlově, ale manželství uzavřeli až po šesti letech.

Nemají zatím vlastní děti, neboť Viola vždy preferovala náročnou profesi před mateřstvím. Již deset let se však starají o syna z prvního manželství Zbyškova mladšího bratra.

V posledních měsících si stále více uvědomují, že při jeho výchově selhali. Sedmnáctiletý mladík odešel ze střední školy, střídá brigády a experimentuje s drogami. Zbyšek touží po vlastním synovi, který by pokračoval v jeho řemesle. V rodině roste napětí a přibývá hádek. Viola odjíždí jako tlumočnice na kongres do Záhřebu, kde se snaží trochu odreagovat. Za flirt s bezcharakterním a pomstychtivým novinářem však draze zaplatí. Po návratu domů začne manžel dostávat anonymní vulgární dopisy o její údajné nevěře, a tak jejich svazku hrozí rozpad.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account