Nedávno mi přišla nabídka na testování aku soupravy na čištění oken od společnosti Kärcher. Tuto společnost asi není nutné nijak dlouze představovat. Jedná se o výrobce domácího a venkovního vybavení, takže v jejich sortimentu najdete vysavače, čističe a spoustu dalších “udělátek”, které mají za cíl nám trochu usnadnit život. A vzhledem k tomu, že doma uklízíme všichni, řekla jsem si, že není důvod, proč se do testování nezapojit.
Souprava na čištění oken obsahuje klasickou stěrku na okna se zabudovaným rozprašovačem (což já osobně považuju za geniální nápad), aku stěrku se dvěma nástavci, jednorázové balení saponátu a nabíječku.
Chvilku jsem přemýšlela, jak celou tu věc složit dohromady, ale nakonec se zadařilo. Okna byla značně špinavá, vzhledem k tomu, že nám zrovna rekonstruují celou ulici. Brala jsem to tedy částečně i jako zátěžový test, kdy mě zajímalo, s jakým množstvím špíny si dokáže celá souprava poradit.


Nejprve okno namočíte klasickou stěrkou s rozprašovačem (do kterého je potřeba nalít přiložený saponát) a posléze vodu z okna vysajete aku stěrkou, která má v sobě zabudovaný zásobník na vodu.
Když to zhodnotím velmi podrobně, myslím, že se jedná o fajn produkt, který rutinu umývání oken zkrátí minimálně o polovinu. Při klasickém způsobu umývání oken nejvíce času strávíte jeho sušením, což vám v tomto případě takřka opadne. Jedno okno tak umyjete během 10 minut, což je krásný čas.


Na druhou stranu nelze nezmínit, že jsem si během testování všimla i několika drobných nedostatků. Nejsou nijak závratné, ale považuji za důležité se o nich zmínit.
Při úplně prvním použití můžete lehce tápat, jak celý přístroj funguje a jak ho složit dohromady. Naštěstí je pro tyto účely v krabici přiložen poměrně podrobný návod.
Dále pak jako menší mínus hodnotím fakt, že i přes veškerou snahu o čistý finiš dělá stěrka tu a tam šmouhy, takže pro dokonalý výsledek budete muset mít stejně někde při ruce hadřík, kterým okno na sucho přeleštíte. 
Jinak si ale myslím, že je to dobrý produkt, jehož koupi stojí za to zvážit, protože rozhodně nepůjde o vyhozené peníze. 

Pojďme se ještě podívat na nějaké finální shrnutí:
Plusy:
*enzo* šetří čas
*enzo* efektivní způsob úklidu
*enzo* dva různě velké vyměnitelné nástavce
*enzo* nabíječka
*enzo* snadno se čistí
*enzo* tichý chod, slušný výkon
 
Mínusy:
*enzo* těžší první použití (z hlediska sestavení)
*enzo* zcela neeliminuje šmouhy
*enzo* těžší manipulace s aku stěrkou na spodní hraně okna (zvláště s tou větší)
 
Z celkového hodnocení tedy vyplývá, že klady rozhodně převyšují zápory. Za sebe tedy tomuto produktu dávám 9 bodů z 10.
 

 
Zdroj fotek: abonas.com, archiv autorky
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account