Ze zpráv se dozvídáme, jak dovoz polských potravin k nám v posledních letech rostl, ale pod tíhou nejrůznějších afér typu koňského masa či technické soli …A tak k nám přijeli samotní lidé z Polka a snaží se své výrobky obhajovat, že jsou prý kvalitní. Proti takovýmto jejich snahám nic nemám. Zaráží mne však jiná věc.
Co že se k nám z Polska nejvíc dováží za potraviny? Nnejčastěji to jsou mléko a mléčné výrobky, dále vepřové maso, rostlinné tuky, drůbež, výrobky z obilovin, mouka, kafe, čaj, kakao, zelenina, houby… a vlastně uplně všechno… Vvrtá mi hlavou, zda takovéto věci vůbec musíme dovážet. Copak jsme tak nesoběstačná a tak málo průmyslově vyspělá země, abychom si toto v České republice neuměli vyrobit? A místo toho si to museli nechat dovážet? Kdyby šlo o nějaké originální výroby, které se vyrábí jenom tam nebo v nějaké jiné zemi, například speciality pro daný kraj atd…Ale takovéhle věci si přeci dokážeme vyrobit i tady u nás!
 Zvyšme tedy u nás výrobu všech takových produktů, které je třeba dovážet ze zahraničí a pak už ten dovoz nebude tolik potřeba. A navíc, naše výrobky jsou narozdíl od jiných dovážených z ciziny přece doopravdy kvalitní, takže i v tomto ohledu bychom měli klid. Staňme se opět soběstačnou zemí a dovážejme jen to, co u nás vyrobit neumíme. Jednak to podpoří naší ekonomiku, také vzniknou tak nová pracovní místa a naše hospodářství půjde dopředu.
Je to až k nevíře jak hluboko tato zem klesla,jak je totálně bez prostředku na to nejzákladnější co má být…*sad*
A máslo tady stojí 50 korun???????????

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account