Jakož to rodiče čtyř dětí a nyní již dvou vnuček, vyráželi jsme a vyrážíme často na výlety i do zoologických zahrad. Snad krom dvou máme již prošlé všechny, které jsou u nás v republice k vidění. Konkrétně v Chomutově jsme byli již 2x, s odstupem asi 7 let. Děti byly vždy spokojené a i nám se tam líbilo.

V chomutovském městském parku byl již v roku 1932 otevřen pavilon akvária a terária s 94 druhy ryb, obojživelníků a plazů. Vznik dnešního zooparku se však datuje až k roku 1975, kdy Walter Markel úspěšně dovedl do konce svůj návrh vybudování rozsáhlého lesoparku navazujícího na Kamencové jezero na severovýchodním okraji Chomutova. Otevřen byl v květnu téhož roku.

Zoopark Chomutov zvaný také Zoo Chomutov je zoologická zahrada nacházející se na okraji Chomutova. Je jednou z nejmladších českých ZOO, rozlohu však má největší. Zoopark hospodaří na 112 hektarů ploch a v současnosti chová 159 druhů zvířat, mezi nimiž nechybí ani silně ohrožené druhy vedené v Červené knize IUCN a mezi návštěvníky oblíbená zvířata jako tuleň kuželozubý, velbloud dvouhrbý či zubr evropský.

Součástí zooparku je skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění, kde lze navštívit hrázděný statek s dobovým zařízením a výstavou starých zemědělských strojů a techniky, staroslovanskou a starogermánskou chýši, kapličku a funkční větrný mlýn holandského typu. K areálu statku patří stáje pro současných 11 koní.

Pohyb po areálu zoo začaly umožňovat také vláčky. Lokálka Amálka jezdí uvnitř zooparku a terénní Safari Expres slouží k transportu návštěvníků do skanzenu a během nočních prohlídek. V areálu naleznete několik možností občerstvení, pro děti jsou k dispozici dětská hřiště s mnoha různými hracími prvky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account