Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Nemusíte jezdit daleko, stačí si objednat pobyt v ,,korunách stromů” v nových luxusních stanech v Safari kempu ve Dvoře Králové. Byl to nápad mojí dcery a na tento pobyt jsme se těšily už půl roku dopředu. Je třeba objednávat s předstihem – paní na recepci se dušovala, že nyní se na rezervaci čeká až rok dopředu. Tak velký je zájem o tento unikátní zážitek. A skutečně je o co stát.

Sedm nových stanů v africkém stylu je v těsné blízkosti výběhu afrických zvířat a kromě komfortního ubytování nabízí možnost mít africkou přírodu na dosah. Díky velké terase, která je součástí každého stanu, si můžete tiše ukryti mezi stromy vychutnávat ničím nerušené pohledy na skupiny pakoňů, žiraf nebo zeber. Bohužel nám v den pobytu pršelo, takže jsme této nabídky zase až tak moc neužily. Ale celkově se dá říct, že na nás tento kemp zapůsobil příznivým dojmem. Kromě klasických stanů jsme viděly i stany speciální africké a bungalovy. Ideální prostředí zejména pro rodiny s dětmi. Dokonce je zde možné zdarma využít venkovní bazén a vířivku s přilehlým sociálním zařízením, dětské hřiště, hřiště se sítí a pingpongové stoly.

A co na to všechno říkal náš letní prázdninový klobouk, který zabral místo na šamanském bubnu?
Ubytování prostě skvostné, přímo vybízí k odpočinkové náladě. Každý stan dokonce nese i jméno afrického státu  a tak jsme se dostaly až do Ugandy. Uganda se nachází ve východní Africe a patří mezi nejhustěji zalidněné země Afriky. Tyto stany nesou speciální název a to glamping, což je označení pro luxusní stany v africkém stylu v těsné blízkosti africké přírody. Součástí každého stanu je vlastní sociální zařízení, lednička, rychlovarná konvice, set na přípravu kávy a čaje, věšák, kempingové židle, noční stolky, retro lampička a gril umístěný vedle stanu. Ten jsme vzhledem k počasí nevyužily, co jsme však uvítaly, byly teplé deky. A proč? Přeci za výpravou safari autobusem po místním safari. Když Afrika, tak s plnou parádou.

,,Jé, mami, tady to vypadá jako v Jurském parku.”
Skutečně. Vzhledem k tomu, že jsem projížďku po Africkém safari vybrala po 21 hodině, tak již byla tma a vzhledem k počasí byly teplé deky celkem vhodné. Ale zážitek byl opravdu neobvyklý a stál za to. Viděli jsme volně se pohybující stáda antilop, žiraf, zeber a pakoňů. Chvilkami jsem měla dojem, že nám ty zebry vlezou až do autobusu.  Toto safari je pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a dokonce je nedaleko i Lví safari, tam jsme však nejeli.
Jo, a ještě něco. Poprvé v životě jsem tam ochutnala pštrosa. Ten už nikde nepobíhal, ale byl na červeném víně a jako přílohu jsem zvolila špenátové noky. Skutečně něco famózního. I tak chutná noc strávená v Africe.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account