Pokud se chystáte na dovolenou, či jen výlet do hor, Krkonošské město Harrachov je pro Vás to pravé.  Půvabné městečko pod Čertovou horou si velmi oblíbíte, najdete zde využití pro Vás i celou rodinu i za špatného počasí.

*enzo*

Nejvyhledávanějším místem je Mumlavský  vodopád, který je téměř 10 metrů vysoký a řadí se mezi nejvodnatější a nejmohutnější vodopády v ČR. Součástí vodního toku Mumlavy jsou turisty vyhledávané tzv. Obří hrce a kotle. Cest k vodopádu je hned několik a dá se dojít i s kočárkem. Větším dětem se určitě bude líbit Liščí stezka, která zdobí cestu přímo k vodopádu, najdete zde několik překážek a zajímavostních tabulí a hádanek.  Tato stezka není vhodná pro kočárky.

 

 

Pro děti bude určitě užitečná a zajímavá i Včelí stezka, která vede přímo od autobusového nádraží směrem na Rýžoviště. Trasa je dostupná s kočárky, ale pozor celá je lemována úly s pravými včelami.

 

 

Ski areál Harrachov se pyšní nejen sjezdovkami a 2 lanovými dráhami, ale především skokanskými můstky. K můstkům se dostanete trasou z Rýžoviště, přes střechu hotelu Skicentrum, nebo kolem lanové dráhy na Čertovu horu (tudy s kočárky). Pro odvážlivce tu v letní sezoně umožňují i bude jumping přímo z televizní věže.

Lanová dráha jezdí pravidelně, dostanete se na vrchol čertovi hory, kde najdete největší nafukovací bludiště, krásný výhled a trasy pro další pěší výlety.

*enzo*

Harrachov se také pyšní nejstarší sklárnou na Světě. Jedná se o Sklárnu Novosad a syn, která byla založená roku 1712. Můžete se zúčastnit prohlídky, která Vás provede přímo přes dílny a kolem sklářských pecí. Určitě stojí za prohlídku, kterou ukončíte v restauraci, kde můžete ochutnat jedinečné harrachovské pivo. Součástí je i vstupenka do Muzea skla.

*enzo*

Nejen pro děti zde najdete bobovou dráhu s velkým lanovým parkem, kde své ratolesti určitě na nějakou dobu zabavíte.  Přímo v centru města pak najdete obří houpačku, čtyřkolky a další atrakce.

*enzo*

S dětmi se najíst v klidu, stojí opravdu za to, ale věřte že v restauraci My Piknik, budete mít od dítekklid nejen na hodinu. Restaurace vyhlášená právě pro děti, najdete zde hřiště, zvířátka a spousty atrakcí, navíc je oplocená, takže můžete v klidu posedět. Z jídelního lístku si přijde na své určitě každý.

*enzo*

Pokud se vydáte na delší dobu, dovolte mi doporučit čtyřhvězdičkový hotel Orea resort Sklář.  Najdete zde veliký uzavřený dětský koutek s animačním programem. Bazén, saunu, vířivku, páru, venkovní dětské hřiště, tenisové kurty a mnoho dalšího. Přímo v budově se nachází půjčovna kol, koloběžek, popř. lyží. Snídaně i večeře probíhají formou bufetů, kde najdete opravdu široký výběr od předkrmů až po dezert.

https://www.instagram.com/petrusebartysova

 

Všechny tipy na výlet a další články najdete na Blogu https://www.ilovewood.cz/blog/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account