Jaro v Mexiku – Jarní rovnodennost v Teotihuacánu
Ciudad de Mexico – K pyramidám mexického Teotihuacánu (zhruba 50 km severovýchodně od města Mexico City) láká jarní rovnodennost každoročně davy nadšenců. U starobylého poutního místa zaniklé kultury lidé očekávají východ Slunce.
Symbolicky při něm přijímají energii prvních jarních paprsků. Traduje se, že během rovnodennosti vysílá vesmír veškerou svoji pozitivní energii a člověk je tu, aby mohl tuto energii přijímat
Lidé se na oslavu oblékají do bílých šatů a tančí rituální tance. Někteří si s sebou nosí amulety a krystaly – pro lepší komunikaci se Sluncem. Cílem je nabrat sílu slunečních paprsků, pokud možno na celý nadcházející rok.
Památné místo bylo patrně centrem dosud málo probádané mezoamerické kultury, která obývala území dnešního Mexika asi do roku 600 našeho letopočtu. Odborníci věří, že tehdejší lidé pyramidu postavili jako posvátnou horu, která je bude chránit před zlem dvou blízkých sopek – v té době velmi aktivních. Stavbu zasvětili Slunci a název Teotihuacán znamená „místo, kde se muži stávají Bohy“.