Jižní Tyrolsko je se svojí rozlohou 18 400 hektarů největší uzavřenou pěstitelskou oblastí jablek v Evropské unii a jablka tak patří mezi nejznámější produkt tohoto kraje. Kvůli rozsáhlé rozloze začíná období sklizně v každé části Jižního Tyrolska v jinou dobu. Záleží na nadmořské výšce a teplotě v dané lokalitě. Například na jihu Tyrolska, období sklizně začíná již začátkem srpna.
Obvykle farmáři jako první sklízejí velmi chutná jablka ‚‚Gala‘‘. Veškerá jablka, která zemědělci sklízejí však nejsou určena jen k přímé konzumaci, používají se také k výrobě jablečných šťáv, moštů a mnoho dalších kvalitních produktů. Existuje řada i dalších čerstvých a lahodných produktů, ze kterých se vyrábějí třeba výborné pomazánky a omáčky. Farmáři si dávají na kvalitu svých produktů velmi záležet a sami na sebe jsou velmi nároční. Proto, když budete pít nebo jíst něco s pečetí Roter Hahn, můžete si být jisti velmi vysokou kvalitou.
V současné době existuje 82 farem, které využívají pro své produkty značku kvality „Roter Hahn“. Výrobní požadavky
a pravidla původu jsou opravdu přísná. Nejméně 75 % surovin musí pocházet z vlastního rodinného podniku a jen velmi malé množství mohou koupit od ostatních jihotyrolských sedláků. Produkty pravidelně podstupují anonymní ochutnávky, které provádí nezávislá odborná komise, a tak je garantem vysoké kvality.Prodejny a veškeré informace najdete na webu sdružení Roter Hahn.

Novinky:
Do kategorie produktů přibyly dvě nové kategorie – jablečný mošt a houby
Kromě nových produktů, které využívají značku kvality se přidalo hned 9 nových farem:

  Farmy Hintnerhof a Oberfreihof se nyní přidali ke spolku Roter Hahn se svými slepicemi, která snášejí ta nejlepší vejce.
  Pokud máte rádi omáčky a marinády, farma Hoamisch je tím pravým místem pro vás. Jsou opravdu vyhlášené a pokud si nedáte pozor, můžete se na nich stát závislý.
  Farma Kirnig vybírá pouze ty nejlepší houby a může vám je prodat nebo rovnou připravit k jídlu.
  Šťastné krávy z Lenkhofu vám zaručují kvalitní mléčné výrobky, včetně sýrů. Pro milovníky nemléčných výrobků farma také nabízí omáčky a marinády.
  Pokud máte rádi sladké snídaně, tak statek Moarhof je pro vás ideální! Nabízejí nejlepší ovoce, pomazánky a sirupy.
  Statky Rynnhof a Zollweghof jsou zástupci kvalitního vína z Jižního Tyrolska. Taková vína jsou ideálním dárkem i pro náročnější ochutnavače.
  Pokud máte raději nealkoholické nápoje vyzkoušejte mošt z Moosbauerhofu!

Výrobky si můžete koupit v několika obchodech po celém Jižním Tyrolsku nebo přímo na farmách i online na webu sdružení Roter Hahn.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account