Není lepšího času na návštěvu Vánočního domu, než právě v tomto období. I my jsme stihli prohlídku před pár lety právě v době adventu a stále na ní vzpomínáme a doufáme, že se sem ještě někdy vrátíme.

 Jedná se o jediný Vánoční dům s celoročním provozem v České republice. Najdete ho v lázeňském městě Karlovy Vary, které se pyšní nádhernou architekturou a dechberoucí přírodou.

Vánoční dům se skládá z několika částí. Z rozsáhlé prodejní expozice, kde se můžete inspirovat, užít si vánoční atmosféru, ale také nakupovat. Čeká vás nekonečné množství ozdob, světýlek, různé barevné kombinace, vše od tradičních českých ozdob, přes nové trendy z celého světa, klasické kombinace až po moderní Art Deco.

 Muzeum medvídků se může pochlubit největší sbírkou medvídků v České republice, v současnosti je jich zde více jak 12 tisíc! Od nejmenšího medvídka, přes starožitné skvosty, se kterými si děti hrály i před více než 100 lety, ručně vyrobené originály, až po jedinečné kousky, které nám darovali samotní návštěvnici.

Další částí je pak Muzeum Vánoc. Kdo by se rád nevrátil v nostalgických vzpomínkách do vánočních časů před 30 nebo 70 lety? Muzeum Vánoc je částí Vánočního domu, kterou nelze vynechat. Ať už kvůli vzpomínkám na dávné časy nebo abyste na vlastní oči viděli, jak to kdysi na Vánoce bývalo. V malebném zámeckém sklípku spatříte staré ozdůbky, pohledy, formičky na cukroví a dozvíte se o tradicích v různých zemích.

Kouzelné městečko je pak část, kde na vás čekají svítící domečky, ledová kluziště, tančící páry, hrající si děti, spousta světýlek, kolotoče. To je naše kouzelné městečko, které rozzáří každá dětská očička. A nejen děti si přijdou na své, v této části se líbí i tatínkům a dědečkům! Součástí je plně funkční železnice, po které se prohání lokomotiva s řadou vagónků.

 A na závěr nesmí chybět překrásná kavárna.

Nejsladší a nejvoňavější část našeho Vánočního domu!

Každý rok se zde mění její výzdoba a téma. Kavárna už byla andělská, ledová, sladká… Aktuálním tématem je les a medvídci. Kapacita kavárny uvnitř je 50 míst k sezení a po celý rok je také možnost posezení na zámecké terase s výhledem do přírody přímo na řeku Ohři.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account