Sezóna koupání pomalu končí, Lanškrounské rybníky však lákají k návštěvě celoročně. Jako tip na výlet přijdou vhod i pro rodiny s dětmi. Pokud vám nevadí vodítko, hodí se i na výlet se psem. Za čtvrt hodiny se z města dostanete do kouzelného přírodního parku, kde s trochou štěstí narazíte i na černého čápa.
Nezní to lákavě?
Krajina vod: Tam, kde není voda
Lanškroun v Pardubickém kraji je výjimečný třeba tím, že zdejší rybníky vznikly uměle. To proto, aby se v krajině, kudy neprotéká žádná větší řeka, zadržela voda. A povedlo se. Z původních rybníků mnichů augustiniánského kláštšra nebo tzv. Pernštejnské rybniční soustavy je dnes vyhlášená rekreační oblast a také přírodní park, který je domovem mnoha vodních živočichů. K vidění jsou tu ve velkém vodní ptáci. Vedle kachen mnoha druhů třeba čáp bílý nebo magický čáp černý, také chřástal vodní nebo rákosník velký.
Lanškrounské rybníky tvoří sestava několika rybníků s vodní plochou 243 hektarů. Nejblíž Lanškrouna je Dlouhý rybník, který nabízí přírodní koupání, ale také vodní sporty, volnočasové aktivity, občerstvení, stravování i ubytování, třeba v kempu Knoflík.
Ornitologická pozorovatelna a pozoruhodná naučná stezka
Na okraji Dlouhého rybníka je ornitologická pozorovatelna, ke které se dostanete po dřevěném chodníčku. Dřevěné chodníky, pěšiny i zpevněné cesty vytvářejí kolem rybníků mnoho vycházkových okruhů, kde si na své přijdou pěší turisté, běžci, cyklisté, rodiny s dětmi i pejskaři.
Vydat se můžete třeba po naučné stezce Lanškrounské rybníky, vede na vrch Kypuš s rozhlednou. Na naučné stezce narazíte i na Eduardův pramen pod Slunečním rybníkem.
Kam na výlet kolem Lanškrouna?
Další příležitosti pro výlety najdete v okolí, například Zámek Lanškroun nebo tzv. Nový Zámek, tzv. Zámeček u Rudoltic u Lanškrouna. Za návštěvu stojí i nedaleký hrad Lanšperk nebo zámek Letohrad. Dominantou Letohradu je unikátní kaple sv. Jana Nepomuckého na vrchu zvaném Kopeček, ale zajímavých míst je tu víc.
V Letohradu sídlí také český výrobce krmiva pro psy a kočky Nativia. To kdyby vašemu psovi při tom všem výletování vyhládlo.
Granule pro psy Nativia nejenže chutnají, ale svým složením respektují přirozené potřeby psího organismu. Budou se hodit jako zdroj energie i pomocník pro budování kondice.
To abyste se mohli vydat na nějaký ten výlet i příště…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account