V tomto článku budu psát o lístku, který se Vám vyplatí od chvíle, kdy opustíte Českou Republiku a ocitnete se u našich německy mluvících sousedů. Ráno nakoupit v Drážďanském Primarku, prohlédnout si Braniborskou bránu a odpoledne už se koupat v Baltském moři, nebo snad ráno projít i s dítky obrovskou zoo v Lipsku a večer absolvovat s manželem zápas Bayernu Mnichov v jejich domovském městě? A to vše za hubičku? Proč ne. Možnost, o které vám nikdo nikdy na české straně drah neřekne.  

O co tedy jde? Jedná se o lístek s názvem Schönes Wochenende, který je možné nakoupit pro jednoho (40 eur) nebo pro až 5 osob (56 eur) pokud chcete cestovat s rodinou nebo přáteli. Tento lístek platí na všechny vlaky 2. třídy po celém Německu a v některých pohraničních městech Švýcarska, Rakouska a Polska. To ale není všechno platí také na veškerou městskou hromadnou dopravu jako je metro, tramvaj, autobusy či přívozy. Jak název vypovídá, platí buď v sobotu nebo v neděli vždy od půlnoci do 3 hodin do rána druhého dne (tedy 27 hodin). Pokud tedy chcete cestovat v sobotu i v neděli je nutné zakoupit lístek dvakrát. 

Jako příklad uvedu cenové rozpětí za cestu z krásného města Zinnowitz, které se nachází na pobřeží Baltského moře do Mnichova, cesta za jednu osobu vlakem stojí 150 euro, přidejme pak městskou hromadnou dopravu po Mnichově (10 euro osoba/platí od půlnoci do půlnoci) To je 160 euro na osobu, v případě skupiny 5 osob jde již dohromady o 800 euro. V případě, že ale zakoupíte Schönes-Wochenende ticket, tak za skupinu 5 lidí zaplatíme pouhých 56 euro. A když převedeme tento rozdíl na české koruny tak ušetřit na jedné cestě necelých 20 000 tak se jedná o opravdu markantní úsporu peněz.  

Samozřejmě, že dálkové autobusy vás rozhodně vyjdou levněji, ale pokud preferujete pohodlnější cestování vlakem, pak je pro vás tento lístek opravdu něčím neuvěřitelným. 

 

Důležité informace:

  • POZOR lístek se dá použít pouze v sobotu či neděli, neplatí ve všední dny!
  • Lístek se dá nakoupit pouze v Německu
  • Za jednoho cestujícího stojí 40 eur za každého dalšího cestujícího počítejte plus 4 eura a to až do skupiny 5 osob za 56 euro
  • Lístek musí obsahovat jméno a příjmení všech cestujících, při cestování můžete být požádáni o předložení dokladů k prověření pravosti lístku
  • Je zde i možnost zakoupit lístek online v mobilní aplikaci DB (Android/iOS)
  • Online nákup lístku je o 2 eura levnější než v obchodě, na webových stránkách DB

 

Ps.: pokud budete mít nějaké otázky k tomuto lístku, nebojte se napsat mi zprávu

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account