V rodném domě S. Freuda se nachází expozice s názvem Sigmund Freud – člověk, která chce představit S. Freuda jako “normálního” člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.
V rodném domě S. Freuda se nachází expozice s názvem “Sigmund Freud – člověk” a představuje Freuda prostřednictvím jeho myšlenek. Muzeem provází (prostřednictvím techniky se sluchátky) hlas „samotného“ Sigmunda Freuda. V jednotlivých místnostech jste seznámeni s konkrétními údaji z jeho osobního i profesního života, čímž se vytváří atmosféra užšího vztahu návštěvníka k místu, kde se narodil.

Expozice chce představit Sigmunda Freuda jako “normálního” člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu. Děj expozice je postaven na fiktivním osobním příběhu člověka, který se na sklonku života vrací do svého rodného města Příbora. Města, které si pamatuje z dětství, a vzpomíná na osudové a rozhodující okamžiky své životní a osobní kariéry, které si vybavuje, když prochází svým rodným domem. Dává nahlédnout do svého nitra a snáze tak pochopíme metody jeho vědecké práce.

Freudův vztah k humoru, jako ke koření života, je vyobrazen kreslenými karikaturami Vladimíra Jiránka, jejichž text představí tohoto vážného, zadumaného vědce s přísným výrazem ve tváři jako milovníka humoru.
 

V Muzeu města Příbor, které s nachází v piaristické koleji kláštera najdete také pamětní síň Dr. S. Freunda. Muzeum je umístěno v budově bývalé piaristické koleje, naproti kostelu sv. Valentina v Příboře. Stálá expozice muzea představuje dějiny města Příbora od jeho založení Přemyslem Otakarem II. v roce 1251 až do současnosti.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account