S TEBOU ŠIJOU VŠICHNI ČERTI, S ČERTY NEJSOU ŽERTY –
kdepak, tak to není, s čerty žerty jsou a to velké! Přesvědčili jsme se o tom v Pekle Čertovina http://www.peklocertovina.cz/. Jakmile jsem vyhrála pobyt ve Fryšavě, začala jsem se zajímat o to, kam vyrazíme. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že 27 km od penzionu se nachází Peklo Čertovina, kde se točila pohádka Zdeňka Trošky – Čertoviny. Hledala jsem na internetu informace a zjistila jsem, že slevový server Slevomat právě nabízí zlevněné akce na prohlídky. Vyšlo nás to na 689 Kč místo 970 Kč. Prohlídku jsem rezervovala přes internet pro jistotu předem a myslím, že jsem udělala dobře, místa se rychle plní. Vybrala jsem prohlídku Čertík Breptík provází od 9 hodin, který je určen menším dĚtem. Na pokladně jsme pak předložili vouchery a vyměnili nám je za vstupenky. Manžel ještě navíc uhradil poplatek za focení v pekle.
 
A pak už jsme vyrazili na cestu dolů do hloubky 12 metrů. Nejdříve nás uvítal čert, který nám vysvětlil, jak Peklo Čertovina vzniklo, a naladil nás na další cestu. Hned v další místnosti nás čekala pekelná škola s čertíkem, který nás občas zkoušel ze znalostí z pekelné tématiky. Jednou z otázek byla : vyjmenuj hlavní hříchy. Další otázky vám prozrazovat nebudu, co kdybyste tam jeli a byli byste připraveni víc než my 😀  Dalším zajímavým místem byla pekelná kuchyně, kde děti dostaly od čertice upečený perníček, který prý velmi chutnal. Na své si přišel i tatínek, který ochutnal pivo od čertice v pekelném baru. Prošli jsme chodbou, kde jsme nahlíželi do místnosti, kde byly vyobrazeny hlavní hříchy – pýcha, lenost, závist, smilstvo, lakota, obžerství a hněv. V pekle nás pobavil i Lucifer sám, kterého jsme probudili ze spánku. Podle něho nespal, prý přemýšlel. Takhle bych taky občas chtěla přemýšlet. Jeho chrápání bylo pěkně slyšet 😀 Závěr prohlídky byl prima, pohodový a využili jsme i možnosti vyfotit se v luciferově trůnu. Na památku jsme si za 90 Kč koupili fotku všech „pozemských“ účastníků prohlídky s těmi čertovskými. Při odchodu nám zněla pekelná hymna.
 
V pekle se nachází restaurace a cukrárna, my jsme však neměli na nic chuť. Byli jsme po snídani. V suvenýr shopu jsem si koupila na památku vařečku s nápisem „Pro štěstí z pekla“ a pro Káju balonek, který mu pak venku při jeho dovádění bouchnul.  
 
23 km od Pekla Čertovina a 9 km od našeho penzionu Fryšava se nachází Pohádková vesnička Podlesíčko http://www.pohadkova-vesnicka.cz/. Tam jsme nebyli, nechávám si to na příští rok.
 
OSTATNÍ FOTKY I V KOMENTÁŘI
 
   

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account