Těsně vedle parkoviště, na území bývalých Lidic se nalézá též několik budov, ve kterých se nalézají buď stálé, nebo příležitostné výstavy.
Muzeum Lidice – nabízí stálou výstavu “A nevinní byli vinni”, která byla otevřena v roce 2006. Divákovi nabízí emotivní vstup do pohnuté historie, která postihla obec Lidice v době protektorátu Čechy a Morava. Obrazy starých časů, které ožívají na stěnách labyrintu minulosti, vycházejí z nejnovějších historických bádání. Přibližují druhou světovou válku i jednotlivé lidské osudy.
Expozice vychází z konfrontace strohého betonového prostoru se světelnými obrazy už neexistujících lidí a jejich obce, z připomenutí tváří a jmen, které by neměly zmizet z paměti. Podstatná část výtvarného řešení expozice je zde realizována jako součást stavby.
Použití projekcí oživuje betonové plochy otisky jednotlivých obrazů starých časů. Prezentované snímky a záběry jsou sestřihány z autentických archivních materiálů, fotografií ze sbírky Památníku Lidice a doplněny dotočenými záběry ve stylu starých rodinných filmů. Expozice má vzpomínkový charakter a kromě světelných projekcí je tvořena i z několika málo dochovaných předmětů zničené obce.
Jako součást expozice se v suterénu nachází historická lidická hasičská stříkačka.
Výstavní síň „Pod Tribunou“ – Výstavní prostor, nacházející se pod bývalou řečnickou tribunou, je využíván k výstavám historického charakteru. Vstup zdarma.
Síň in Memoriam – Síň je součástí areálu památníku, nachází se pod terasou dvouramenného schodiště sestupujícího k pietnímu území. Prostor je využívaný k tématickým výstavám, např. o městech a vesnicích, které postihl obdobný osud jako Lidice. Vstup zdarma.