Kousek od Náměště nad Oslavou nalezneme oboru Jinošov. Na území o rozloze 0,5 km² se můžete po zametených cestičkách procházet mezi staletými duby, modříny a lípami. Půvabně se kroutící stezky vás povedou přes schůdky až k altánu na kopci, odkud je výhled na zámek Schönwald.
Jeho odraz můžete pozorovat v hladině rybníka, na kterém hnízdí kačeři s kačenami. Zdejší klidné vodní plochu využívají také volavky a občas tudy prolétává čáp černý.
Stezky lesem byly promyšleny před staletími zahradním architektem tak, aby vám ukázaly krásy parku, ale s patřičnou dávkou překvapení, tajemna…zkrátka anglický park, jak má být.
Autem můžete přijet přímo před severní bránu obory, kde si můžete na iformační tabuli prohlédnout plánek parku a přečíst si něco o jeho historii. Místo není příliš navštěvované, ale v případě obsazenosti se dá najít parkovací stání u rybníka (asi 100 m odtud směrem do vesnice).
Vstup je zde povolen od 9 do 17 h. Branka ale není přes noc zamčená. Přesto je vhodné tuto dobu dodržovat, a to z prostého důvodu: klid zvěře. Stejně tak je doporučeno chodit po stezkách a nechovat se příliš hlučne, neb daňci jsou stále ještě plaší.
Je libo stádo daňků či hudební pavilon?
Celkem jsou zde 3 altány: jeden je zasvěcen Silvanovi, bohu lesa, druhý Dianě, bohyni lovu, a třetí Apollónovi. Ten třetí měl sloužit jako hudební pavilon a je v něm výborná akustika. Bohužel se v něm aktuálně žádné koncerty nepořádají.
Parkový vzhled lesa pomáhají udržovat ostré zuby daňků a daňelek, jen tu a tam jim pomohou lidské ruce. Motorová pila se zakusuje jen do stromů, které pokácel vítr. Cílem Lesů České republiky zde není těžba, ale zajištění bezpečnosti pro návštěvníky, aby jim při větru nespadl kdejaký strom na hlavu. Díky tomu se v doupných stromech daří všemožnému ptactvu. Určitě se zaposlouchejte do jejich zpěvu. Na ruch města je to nejlepší lék.