Zemědělské stroje si můžete prohlédnout v malém muzeu, které je součástí výletního areálu Pěnčín v okrese Jablonec nad Nisou

Jak už název muzea napovídá, expozice se věnují zemědělství. Zejména si zde prohlédnete zemědělské stroje, bez kterých se kdysi neobešel žádný hospodář po dobu celého roku. Exponáty pochází z Jablonecka a Turnovska.

Pěnčín leží v půlce trasy mezi městy Železný Brod a Jablonec nad Nisou. Parkováni u areálu.

Vstupné je dobrovolné. Výtěžek ze vstupného bude použit na rozšíření expozice a údržbu stávajících exponátů.

Výletní areál Pěnčín nabízí mnoho zajímavého ke shlédnutí pro děti i dospělé. Návštěvníci areálu si mohou prohlédnout výrobu skleněných perlí, navštívit kozí farmu, absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice, pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa ve zdejší restauraci, nebo si nakoupit skleněné perle, bižuterii, či kozí sýry a další produkty z kozího mléka.

Brusírna skleněných perlí
Při návštěvě brusírny skleněných perlí mohou návštěvníci shlédnout ucelený proces výroby skleněných perlí: mačkárnu, šitlovnu, rumplovnu, brusírnu a leštírnu.

Korálková dílna
Dílna pro turisty, kde si návštěvníci mohou vytvořit svoji vlastní bižuterii nebo si nalepit obrázky z korálků (předevšim děti). Jako vstupenka slouží připravený návlekový materiál (pruženka, silon, paměťový drát) nebo předtištěná šablona. Návštěvník dostane k dispozici nepřeberné množství perliček, ze kterých může tvořit.

Dílna Babky navlíkačky
Dílna se nachází v prvním patře dřevěné stodoly zemědělského muzea. Hlavní atrakcí je navlékání korálků na tzv. navlékací mašince, které si zde můžete sami vyzkoušet. Pokud se vám podaří navléknout 70cm nit, získáte certifikát Babky navlékačky. Součástí dílničky je i velká prodejna “na sběračky”, která sezoně rozšiřuje prodejnu v korálkové dílně.

Pěnčínská cvrnkárna
Cvrnkárna se nachází ve vstupní části zemědělského muzea po levé straně. Obsahuje dvě hrací plochy o rozměrech 140 x208 cm, ty jsou pro Vás k používání zcela zdarma. Každá plocha umožňuje hru až pěti hráčů. Hřiště je vybaveno výsledkovou tabulí, kam si můžete křídou zapisovat výsledky. Skleněné kuličky můžete zakoupit v infocentru, Korálkové dílně a především v Dílně Babky navlíkačky. Pravidla pro Pěnčínskou cvrnkanou naleznete v samotné herně.

Kozí farma & sýrárna
Při prohlídce kozí farmy se návštěvníkům dostane výkladu o chovaných plemenech a o technologii výroby sýrů. Možná je i videoprojekce. Na výběr je cca 13 druhů čerstvých kozích sýrů a možnost jejich zakoupení.

Vyhlídkový vláček
Vyhlídkový vláček nabízí možnost vychutnat si krásu přírody a památek trochu jinak. Vláček se sestává z lokomotivy a přípojných vagónků, které jsou otevřené, ale jsou opatřené střechou z nepromokavé plachty. Každý vagónek je vybaven vnitřním osvětlením a reproduktorovou soustavou, která je ovládána z místa řidiče a umožňuje poskytnout cestujícím náležitý výklad během jízdy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account