179

Dalším z našich výletů na Šumavě byla trasa Modrava – Hradlový most (Rechle) a zpět.
Paní v infocentru na Modravě nám doporučila, abychom šli k Hradlovému mostu z  Modravy spíše po červené turistické značce a pak z ní sešli dolů k mostu. Říkala, že by to totiž na trase naučné stezky Modrava – Hradlový most mohlo  být místy hodně podmáčené, protože pršelo. U Hradlového mostu nám to stejně nakonec nedalo, na dobrodružství jsme zvyklí a tak jsme vyrazili zpět po naučné stezce. Pravdou ale je, že na některých místech to bylo náročnější. Bylo tam ale moooc krásně a stálo to za to. Rozhodně doporučujeme.  
Plánek našeho výletu MODRAVA – HRADLOVÝ MOST – MODRAVA (5,5 km celkem) 
 
Z Modravy jsme vyrazili po červené turistické značce kolem pensionu Arnika. Ten má na následující fotografii červenou střechu 🙂 Od něj jsme pokračovali mírným stoupáním a kochali se pohledy na Modravu z výšky. 
 
I když auta kolem nás na asfaltové trase neprojeli, byli jsme rádi, že jsme nahoře na kopci odbočili na  vedlejší stezku směr Vchynice Tetov. Zde nás už čekala příjemná procházka po rovince. 
 

VCHYNICE – TETOV 
V letech 1790 – 1792 zde byly založeny dvě osady. V roce 2011 zde trvale žilo 10 obyvatel. 
Odbočka z červené turistické stezky směrem k hradlovému mostu je značena jen tímto rozcestníkem. 
Od něho se jde z kopce dolů.  
Hned jak jsme k Hradlovému mostu dorazili, tak chtěl Kája do vody. I když se to podle fotek nezdá, turistů tam bylo celkem dost a ochlazovali se v ledové vodě. Já se pouze snažila při fotografování využívat chviliček, kdy mi nebyl nikdo v záběru :-)) 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account