Při našem putování orlicko-ústeckem jsme se na krátkou procházku zastavili i zde. Už název je tak malebný, že jsme toto místo nemohli vynechat.

Luisino údolí je horská víska (876 m) pod Velkou Deštnou. Připomíná se roku 1828 jako dřevorubecká osada, patřící původně k obci Jedlová. Za svůj název vděčí tehdejšímu vlastníku solnického panství Antonínu Slivkovi, rytíři ze Slivic, který osadu pojmenoval po své matce. Významná křižovatka turistických tras. Po zelené značce se dostanete na nejvyšší vrchol Orlický hor na Velkou Deštnou. Měří 1115 metrů. Na Velkou Deštnou se dostanete po zelené značce s převýšením cca 240 metrů.

Obcí protínají turistické trasy a rovněž okolí je bohaté na atraktivity zvoucí k návštěvě. Dříve zde bydleli převážně dřevorubci. Od roku 1845 zde byla zřízena Anenská sklářská huť, která však již dnes není v provozu. A proč vlastně název Luisino údolí? O pojmenování se zasloužil tehdejší majitel solnického panství Antonín Slivka, rytíř ze Slivic horské údolí pojmenoval podle své matky Marie Luisy, huť pak po své manželce Anně. U bývalé hájovny najdete parkoviště, od kterého můžete vystoupit na Velkou Deštnou.

Více zde: https://www.region-orlickehory.cz/turisticke-zajimavosti/zajimava-mista/luisino-udoli/

Jen kousek od parkoviště v Luisině údolí dojdeme ke studánce s pitnou vodou, ta se nachází v lese, jen kousek od zpevněné cesty.

Luisiným údolím vede i 8 km dlouhá turistická Kačenčina stezka, kterou ocení hlavně malé děti, ale líbit se bude jistě i dospělým návštěvníkům.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account