Tyto malé lázně jsme na svých toulkách navštivili také několikrát, ať to bylo cestou do Zooparku v Chomutově, nebo při našem pobytu v Krušných horách. Vzhledem k jejich velikosti, je to procházka tak na hodinku, nicméně to jim vůbec neubírá na malebnosti.
Lázně Evženie patří k nejmenším lázeňským areálům v České republice, tvoří jej několik málo budov (dvě z nich jsou památkově chráněné), ale jako celek obohacený rozsáhlým parkem vhodně doplňují kolorit města Klášterce nad Ohří. Areál se nachází v ulici Kyselka na břehu Ohře jihozápadně od centra Klášterce, lázeňský park začíná hned za jižním vstupem do zámeckého parku v Zahradní ulici.
Historie lázní se začala psát v roce 1881, kdy rolník Josef Fickert při hloubení studny narazil na pramen s obsahem oxidu uhličitého. V roce 1886 koupil pozemek podnikatel František Fieber z Ústí nad Labem, který nad pramenem postavil pavilón a pojmenoval jej po své manželce Eugenii. Při hloubení další studny v roce 1897 byl objeven další pramen a o rok později byl původní pramen Evženie prohlášen za léčivý. Krátce nato odkoupilo pozemky město Klášterec a klášterecká kyselka začala být značně populární.
Po roce 1948 došlo k úpadku a zastavení lázeňského provozu, postupná obnova byla zahájena až v roce 1964, řadu dalších let byly ale prameny pouze udržovány pro potřebu místních obyvatel bez léčebného využití. Až po roce 1990 došlo k radikální přeměně a celý areál dnes provozuje společnost Lázně Evženie, a.s., pro léčebné pobyty je dnes k dispozici Lázeňský dům Evženie (bývalá plnírna minerální vody, památkově chráněný dům č. p. 104) a restaurace Peřeje (bývalá empírová Střelnice, památkově chráněný dům č. p. 20), na začátku lázeňského parku byla nově postavena budova stáčírny minerálních pramenů (Městský pramen, Klášterecká kyselka), v níž je k dispozici i turistické informační centrum.
Tady se nám líbilo a chutnal nám zdejší pramen…