105

Obec, kterou velmi často projíždíme, ale u kostela jsme byli snad teprve podruhé.

Na místě původního raně gotického, dřevěného kostelíka byl postaven nový, jehož existence byla poprvé doložena v roce 1384, existoval asi už od roku 1359. Zvonice byla přistavěna až roku 1697. Na pokyn hraběte Lichtenštejn-Kastelkorna byl v letech 1699 až 1728 kostel přestavěn do barokního slohu  a hrabě také nechal roku 1699 postavit vstupní bránu se svým erbem. V roce 1711 byla na vstupní bráně postavena socha svatého Mikuláše. Z původního gotického chrámu je zachováno zdivo do výše 4 metrů.

Po opakovaném úderu blesku v roce 1808 celý vyhořel. Byl pak obnoven ale bez kupole a s věží o patro menší. Opravy lodě po požáru probíhaly rok. Kostel byl v průběhu 19. století mnohokrát opravován. V období 1. světové války kostel přišel o původní zvony, které byly roztaveny pro válečné účely. Nové zvony se do kostela dostaly v roce 1922. Od roku 1958 je zapsán na seznamu kulturních památek.

Kostel je jednolodní obdélníková stavba s pravoúhlým presbytářem. Má při západní straně věž, na severní obdélnou sakristii.

V obezděném areálu ve vstupní branou je mimo kostela i hřbitov s márnicí a rostou zde také památkově chráněné stromy.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account