Nenechte se mýlit, není Kyjov, jako Kyjov. Jestliže minulý příspěvek pojednával o zámečku na jižní Moravě, nyní se přesuneme takřka na opačnou stranu republiky, do Kyjova – malé obce na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska v katastrálním území Kyjov u Krásné Lípy.

Kyjovská přehrada je přehradní nádrž, která leží na soutoku Sýrového potoka a jeho bezejmenného přítoku v nadmořské výšce asi 390 m. Svoji rozlohou nevelká nádrž (cca 2 ha) leží v úzkém údolí.

Přehrada je vyhledávaným místem, kde se během letních měsíců vykoupat. Vodní nádrž je napouštěna vodou ze Sýrového potoku. Voda je tak i během letních měsíců chladnější, ale za to kvalita vody je velmi dobrá. Vodní nádrž obklopuje z jedné strany les a z ostatních částí jsou louky, které jsou využívané rekreanty ke slunění. U vodní nádrže je také během prázdnin stánek s občersvením.

Z ryb se zde vyskytuje pstruh obecný, pstruh duhový, siven americký, kapr obecný, lín obecný, hrouzek obecný a okoun říční. Vyskytuje se zde ondatra pižmová, občas zavítá f. potočníi vydra říční, ale trvale se zde nezdržuje. V jarních měsících zde můžeme zahlédnout čápa černého.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account