Milé dámy, maminky, babičky, tetičky ad., jestli také řešíte, kam nyní v zimě nezimě s dětmi, mám pro vás úžasný tip.
Už nejsem na mateřské, takže mám na syna nejvíc času jen o víkendech, proto ráda spojuji příjemné s užitečným. A to přesně se nabízí v Národním zemědělském muzeu v Praze.
Díky úžasným nápadům a vstřícnosti zejména k malým návštěvníkům je to místo, které boří mýty o tom, že muzea jsou nudná místa.
Stačí se podívat na jejich webové stránky www.nzm.cz a už vám bude jasné, že tady nudu nezažijete. 
Děti se mohou např. mezi zaparkovanými historickými traktory projíždět na šlapacích plastových traktůrkách, v modelu bagříku nabírat a přemisťovat kamínky, ty větší si naopak mohou vyzkoušet jízdu v traktorovém trenažéru, na různých dotykových obrazovkách se mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí, skládat puzzle, vyzkoušet si získané vědomosti v různých kvízech, pohrát v dětské kuchyňce, obchůdku s potravinami, na dvoře muzea uvidí i několik živých zvířátek a ze střechy muzea, kde je bylinková zahrádka a zasazené ovocné stromky, se rozhlédnout po celé Praze.
Muzeum jsme se synem navštívili po dvou letech opakovaně, protože přibývají nové expozice, pořádají se různé výstavy a akce.
A pokud to máte do Prahy daleko, zkuste i jiné pobočky Národního zemědělského muzea po celé republice, např. Čáslav, Valtice, zámek Kačina ad.
Pokud máte v rodině milovníky traktorů a zemědělské techniky, určitě si zajeďte do Čáslavi. Kdo zavítáte do vinařských Valtic, mrkněte na jejich expozici. Vždy si tam najdou něco dospěláci i děti.
Za naši rodinu mohu tedy jen doporučit:-)
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account