Nachází se zhruba čtyři kilometry směrem z Jeseníku na Rejvíz a vyjížďka sem stojí za to. Na ploše 14 hektarů je zde vybudovaný areál, v němž se pohybuje přes sto jelenů, laní a kolouchů.

Zdejší chovatelé největší spárkaté zvěře z jesenických hor jsou pyšní zejména na sedm a půl let starého osmnácteráka, který je nejvzácnějším kusem v oboře.

Hodiny lze pozorovat ladný, lehký a ušlechtilý pohyb jelenů, kteří si na návštěvníky natolik zvykli, že jim žerou pamlsky přímo z ruky. Dokonce jsou i jedinci, kteří dokáží stát celé minuty v klidu a nechají se drbat pod bradou.

V případě, že si prohlídku farmy v Dětřichově vyberete jako zpestření vašeho programu na Jesenicku, nezapomeňte přibalit do batohu rohlík, chléb, jablko či jiný pamlsek. Návštěvu je vhodné předem dohodnout na telefonu 602 754 458.  Na farmu se můžete vypravit také turistickým vláčkem lázeňáčkem.

Tagy:
1 Komentář
  1. Tereza Poláková 7 měsíců ago

    To je nádhera. Tam musíme s dětmi příští rok jet. Budou nadšený. Celkově mají zvířata a přírodu rádi. Doma ale ještě žádné zvíře nemáme, protože nemáme hotový plot kolem zahrady, takže k nám chodí jenom kočky od sousedů, a to nejsem úplně ráda… Máme na zahradě pískoviště a musela jsem koupit krycí plachty z https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty-eshop/ , protože už se nám bohužel stalo, že šly na písek kočky na záchod…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account