To, že miluji Itálii, už o mně jistě všichni víte. O to více mě aktuální situace mrzí. Tedy teď už to vypadá, že zase můžeme trajdat, ale svůj velký italský jarní výlet jsem již propásla. Na letošní duben jsem totiž měla naplánováno strávit několik dní ve sluncem zalité Itálii. Chtěla jsem vyrazit za přáteli a užít si pohodový čas s procházkami malebnými uličkami. Pojídat špagety, popíjet prosecco a radovat se z každého okamžiku. Místo toho zůstávám u nás v Česku a s přáteli si můžu užívat jen videohovory. A vypravit se nemůžu ani do svého milovaného showroomu IDW Italia.

Řadím se mezi obrovské milovníky italské kuchyně, a proto jsem smutná i z toho, že aktuálně nemůžu navštěvovat své oblíbené podniky. Tak jako asi všem ostatním, i mně chybí pohodové večery strávené s blízkými. A odpolední kávové dýchánky v oblíbených kavárnách. Znáte to: „Bez lásky a kávy je člověk bezlaskavý.“

Aby však svět nebyl jen černobílý (i když tu kombinaci nadevše zbožňuji), rozhodla jsem se udělat si alespoň malou radost a italskou kavárenskou atmosféru přenést do svého domova. Tušíte správně – koupila jsem si kávovar. 

Zprvu jsem vůbec netušila, po kterém sáhnout, v kávovarech se totiž příliš neorientuji. Radila jsem se však se svojí maminkou a rovněž mi pomohl přehledný návod, jak vybrat kávovar. Po delším uvažování zvítězil plně automatický kávovar Philips Series 2200. Líbilo se mi u něj, že se nemusím prakticky o nic starat – jen nasypu kávová zrna, zapnu jej a voňavý životabudič teče proudem. 🙂 Má i praktickou parní trysku, díky které si můžu připravovat své oblíbené cappuccino. Ale kreslení obrázků pomocí pěny musím ještě dopilovat. 

Jelikož si potrpím na detailech, pořídila jsem si k tomu i úžasné mramorové tácky s trefnými nápisy. A protože na lásku a kávu je vždy čas, vychutnávám si svůj kávový rituál se vším všudy několikrát denně. 

I když si domácí kávovou pohodu užívám, moc se těším, až to bude za námi. Miluji kávu. A chci do Itálie. Nemůžu se dočkat, až budu moct tyto své dvě lásky opět propojit. Italský životní styl mi moc chybí. Všem vám přeji spoustu sil a věřím, že společně toto nepříjemné období brzy překonáme.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account