Ne! Nelekejte se prosím! Nemíním vás otravovat s politikou! Té máme všichni dost a dost, stačí pustit si na chvíli televizi.
Toto povídání bude sice o politicích, ale zároveň absolutně nepolitické! Slibuji!
Čas od času se někde ve světě sejdou zástupci nejvyspělejších a nejbohatších ekonomik světa. V těchto dnech jednají právě v Anglii, asi proto jsem si vzpomněla. 
K jednomu takovému setkání došlo v malém japonském letovisku Toyako na ostrově Hokkaido. Summit proběhl a po jeho skončení Japonci s důkladností sobě vlastní vybudovali na tom místě … muzeum.
Vyrobili různé upomínkové suvenýry, rozmístili vitríny a panely, zdokumentovali každý krok svých slavných hostů.  Jenže zájem asi brzo opadl, takže když jsem do toho muzea přišla se skupinou já, bylo až na nás prázdné. 
Není proto divu, že se zaměstnanci na nás vrhli, a když zjistili, že jsme dokonce až z daleké České republiky, snesli by nám modré z nebe.
A tak jsme odcházeli vybaveni nejrůznějšími suvenýry a brožurkami, vše s pečlivě vyvedeným logem G8. Dodnes chodím do obchodu s látkovou taškou, kterou mi tam dali.
A ještě jedna drobnost: mezi těmi suvenýry byla i zvláštní malá krabička, která se otvírala pomocí dvou pružinek. Lámala jsem si hlavu, na co to asi je?! Až po pár dnech mi to došlo. Byl to malý přenosný popelníček. Japonci jsou totiž tak čistotní, že ani ten popel z cigarety neodklepou na chodník, natožpak aby vyhodili nedopalek! Proto ta věcička s nápisem G8.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account